anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cand putem face precomanda pentru Iphone 13 la Orange?

floraur
Junior entuziast
Cand putem face precomanda pentru Iphone 13, asteptam astazi sau va fi mai tarziu, dupa ora 24:00. Mai asteptam sau luam o pausa si stam linistiti, pana mai tarziu?
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Începând cu data de 1 Octombrie veți putea plasa precomenzi pe site-ul orange.ro. Deci @floraur deocamdată poți sta liniștit 🙂

Update: aici puteți plasa o precomandă.

Vizualizare soluţie în postul original

15 Răspunsuri 15

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Nu stiu sa existe o data fixa...inca. Dar te poti subscrie la newsletter, daca vrei, de pe pagina Orange (daca vrei sa-l cumperi de la Orange), si ar trebui sa fii printre primii care afla. https://www.orange.ro/apple/ Absolut pur speculativ, as zice probabil sfarsitul lunii asteia, inceputul lunii viitoare. Dar din nou, cel mai bine, te subscrii, sau mai tragi un ochi din cand in cand pe pagina Orange, sa vezi cand apare in stoc.
Client Orange

floraur
Junior entuziast
Da, normal ca m-am inscris la newsletter, dar ar trebui sa inceapa astazi precomenzile. La alte magazine deja se preiau... Eu la asta ma refer, nu la produsul in sine, ala ajunge mai tarziu, desigur. Faza e ca as vrea sa stiu daca o sa fie mai devreme sau mai tarziu in noapte, sa nu stau aiurea cu mana pe F5. Nu sunt telefoane pentru toti, iar eu vreau s ail iau doar de la Orange.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, floraur! Îi întrebăm pe colegii noștri și revenim cu un răspuns.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Începând cu data de 1 Octombrie veți putea plasa precomenzi pe site-ul orange.ro. Deci @floraur deocamdată poți sta liniștit 🙂

Update: aici puteți plasa o precomandă.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Scuze, Floraur. Greseala e pe partea mea. Pentru un motiv anume, am ramas cu impresia ca intrebi pe cand apare in stoc. De unde si raspunsul meu usor off-topic. Scuze. :D @Mihaela, multumim frumos de update! 🙂
Client Orange

floraur
Junior entuziast
Mda, anul trecut s-au facut rezervari, in acelasi timp cu toata lumea buna, anul acesta suntem decalati cu doua saptamani? Pai il voi lua din Apple Store Spania, dar as fi preferat sa il iau de la Orange, sa platesc un TVA la noi, in Ro.

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Floraur!!! Poți să-l iei de unde dorești, dar pt telefoanele Apple situația e un pic diferită, anumite servicii Orange sunt garantate doar dacă telefonul e luat de la Orange, ceva legat de IMEI. Poate și d-aia precomenzile sunt întârziate un pic. Eu as avea un pic de răbdare, dar faci cum crezi, sunt banii tăi.

floraur
Junior entuziast
Merci pentru mesajul de bun venit! Deja l-am cumparat, dar despre ce este vorba, care sunt acele servicii pe care le pierd?

delfinas
#StarMember
Cu plăcere! Dacă vrei eSIM, Number Share există riscul sa ai probleme...

floraur
Junior entuziast
Ei, asta chiar nu o cred. Daca ar fi sa in creeze Orange anumite neplaceri, doar pentru ca telefonul meu este luat din alta parte, as putea sa-mi iau factura mea de 150e/liuna si sa o duc usor la Vodafone. Dar chiar nu cred ca face Orange chestii de acest gen.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Floraur, nu stiu cat de corecte sunt informatiile de pe site-ul Orange de mai jos (vreau sa cred ca nu sunt), sau cat este constrangerea userului de a cumpara de la Orange, daaar...te invit sa citesti si tu: https://www.orange.ro/help/pe-ce-dispozitive-pot-folosi-serviciul-number-share-14988 Acuma, nu mi-e foarte clar daca ultima parte se refera doar la smartwatch-uri....sau la toate device-urile enumerate. Asta nu e foarte clar. Dar oricum...se pare ca sunt niste restrictii. Intotdeauna am fost de parere ca una e sa "nu garantezi" functionalitatea unui serviciu (nu cred ca cere nimeni chestia asta), si alta e sa zici din start ca "nu functioneaza" decat pe terminalele achizitionate din magazinul tau. E o diferenta de nuanta, dar o diferenta importanta, dupa parerea mea. In cazul asta, nu scrie concret ca nu functioneaza pe terminale cumparate din alte parti, dar nici ca functioneaza. Mai degraba da de inteles ca nu functioneaza decat daca e cumparat de la Orange Romania. Lasandu-te pe tine, ca si user, sa tragi concluzia (logica de altfel), ca cele care nu sunt cumparate de la Orange, sunt "incompatibile". Ceea ce...nu stiu cat de adevarat e, pentru ca n-am testat chestia asta. Dar daca vrei, poti incerca. Chiar sunt curios de rezultat. :D Nu stiu, dupa parerea mea, termenul de "incompatibile" ar trebui scos din acel articol. Pentru ca nu terminalele sunt compatibile, ci serviciul. Din nou, o diferenta de nuanta. Nu e o problema de incompatibilitate hardware aici. Nu au telefoanele cumparate din alte magazine mai putine piese in ele decat cele de la Orange. Asa ca n-ar trebui sa faca nicio diferenta de unde il cumperi, atata timp cat nu are chestii custom in el. E o problema de software. Device-urile alea n-au nicio problema sa functioneze cu Number Share in mod normal. Dar daca Orange pune restrictii de genul: "doar cele care sunt cumparate de la noi pot sa activeze serviciul asta" atunci...cam nasol. Acuma, din cate stiu, iPhone-urile sunt singurele care inca sunt codate (indiferent daca sunt achizitionate la abonament, sau la liber), dar nu stiu daca (mai) au si soft customizat de Orange. Cred ca nu. Well, daca nu, atunci, teoretic, telefonul ala n-ar trebui sa aiba nicio problema cu Number Share-ul, indiferent de unde e luat. Asta, daca nu cumva, asa cum ziceau si alti useri pe alte thread-uri in comunitate, se face filtrare dupa IMEI. Caz in care, nu prea ai ce face. Despre eSIM nu stiu mare lucru, dar nu stiu sa fie conditionat in vreun fel de achizitionarea unui telefon de la Orange. Se poate sa gresesc totusi.
Client Orange

AlexVelce
Începător
ce atata graba, nu va inteleg, nu va fura nimeni telefonul :))), oricum in proportie de 80-90 la suta este cam acelasi telefon, iar referitor la precomenzi degeaba le faci acum ca tot cam aceasi perioada ca si cand ti-l trimtie orange o sa vina, nu vine mai repede pe alte site-uri :))

floraur
Junior entuziast
Acelasi telefon cu al meu, nu este. Anul trecut am sarit, e putin mai mult diferit. Cred ca vor ajunge in acelasi tomp, ideea era ca l-am comandat deja din Spania si l-ar fi luat din Ro, daca se livra in acelasi timp.

FLo1
#StarMember
@AlexVelce: modelele mai noi spre deosebire de cele vechi știu să gătească mâncarea, fac curat în casă și la adolescenți să le facă temele. Mai exact te ajută să nu gândești, ușurându-ți buzunarele pentru ca aerul să le răcorească mai bine. Dar pentru tine, dacă ți-ai dat seama, nu se aplică. De aceea nu-ți este util un "upgrade" la modelul de telefon.