anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cand o sa intram in posesia telefoanelor comandate Iphone 14 pro max?

Al1
Explorator

Comanda data in ziua lansarii precomenzii la orange 09.09 - pana in ziua de azi 01.10 nicio informatie. Suni la ei ca nu pot da informatii. Peste tot a inceput livrarea lor, ba mai mult incepe si alt val de comenzi si vin pe 14.10. Deci o informatie corecta ni se poate furniza si noua? 

227 Răspunsuri 227

Nu mi au acceptat plata cash pt ca sunt cu prelungire de abonament si trebuia sa-mi faca prelungire cand vin telefoanele. Am platit 10 euro - precomanda ca asa se face la orange. Am pret mult mai ok de ce este pe piata ….. insa nu e ok ce fac ei n au telefoane dar au luat precomenzi pe care nu le pot onora. Asa e si la ceilalti cunosc caz precomanda data in aceiasi zi 09.09 la emag nici acum nu a venit, ulterior facuta la altex cu plata si nici pana acum nu a venit…. 

Si mai este vorba si de culoare si memorie peste tot. Vad ca e o problema mare pentru deep purple. Inclusiv in alte tari termenul de livrare este de 4-6 saptamani am intrebat direct la Apple

BogdanFF
Junior entuziast

Tot nimic? 
am primit un răspuns pentru sesizarea mea. Uite. “nu putem oferi o data exacta la care va fi livrata aceasta comanda, acest lucru fiind dependent strict de producatorul telefonului”

Cum depinde de Apple când Altex, Flanco si eMAG au livrat de mai multe ori deja?

Depinde de stocul fiecaruia. Am cunostiinta a dat la emag in aceiasi zi ca mine si nici acum nu stie cand vine. Am vazut ca e problema in toate tarile insa au dat niste termene. Dar la Orange nu zic nimic, nici cum s-au dat cele avute pe ce criterii…. Nu prea avem ce le face decat sa asteptam

 

Flo_3
Junior entuziast

Sa stii ca la fel a fost si cu iPhone 13 Pro Max anul trecut. Am dat precomanda cu prelungire abonament in ziua deschiderii precomenzilor, si am primit telefonul abia in 17 Decembrie, Graphite, cu toate ca eu comandasem Sierra Blue... Nu stiu ce face Orange, dar sunt foarte dezamagit de ei si anul acesta. Am fost sa vorbesc in Orange Shop saptamana trecuta si mi s-a zis ca au venit o parte din Pro-urile normale, dar nu si Pro Max si ca nu au niciun termen, dar "spera" sa le primeasca luna asta.

Eu anul trecut am dat comanda in 5 octombrie si pe 17 nov mi a venit telefonul tot 13 pro max sierra blue. 

user_16247533
Începător

Si eu astept un iPhone 14 Pro Black 256GB. Nici-o informatie, dar citind aici sperantele mele s-au dus ... Initial speram ca voi primi inainte sa plec in concediu pe 19, dar vad ca slabe sanse :(. 

Eu am dat comanda din magazin. Cei de la CC au zis ca nu vad stocurile magazinelor si trebuie sa ma interesez direct la ei. Deci practic depinde si din ce magazin ai dat comanda, cate unitati primesc si cate comenzi au ...

Asa mi au zis si mie ca nu pot vedea. Apoi le am dat nr de comanda si mi au zis ca mai sunt 7 precomenzi de onorat inaintea mea. Nu vor sa dea informatii. Trebuie sa se stie cate precomenzi sunt facute, ca-s online, ca-s in magazinul fizic noi am primit un nr de precomanda…. E aiurea. Vin mai greu ca anul trecut…

BogdanFF
Junior entuziast

7? In toată țara sau in magazinul respectiv? Nu știu ce și cum, dar comanda mea era prima din județul și tot nu am telefonul…


Asta nu stiu sa ti zic, doar atat mi-au spus. Stiu doar ca am primit mesaj pe 09.09 la 15:16 min pt prima comanda si la 2 minute alta. Iar la 15:00 au dat drumul la comenzi 

BogdanFF
Junior entuziast

Ceva noutăți? Pe 14.10 au venit o grămada de telefoane in țară, dar nu știu pentru ce furnizori. 
Pe istyle sunt și pe stoc in magazine fizice! La Orange așteptăm pana când apare 15 sau ce? 

Am sunat ieri la ei nicio informatie. Si un sef de magazin mi-a zis ca cel putin o luna sa mai astept. Mi se pare aberant

user_16247533
Începător

Acum am primit apelul. Ma duc sa-l ridic: iPhone 14 Pro Negru 256 GB

Comandat in Orange shop, Bucuresti.

Cs
Junior entuziast

Pe ce data ai comandat?