anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cand o sa intram in posesia telefoanelor comandate Iphone 14 pro max?

Al1
Explorator

Comanda data in ziua lansarii precomenzii la orange 09.09 - pana in ziua de azi 01.10 nicio informatie. Suni la ei ca nu pot da informatii. Peste tot a inceput livrarea lor, ba mai mult incepe si alt val de comenzi si vin pe 14.10. Deci o informatie corecta ni se poate furniza si noua? 

227 Răspunsuri 227

Adrian, bun venit in Comunitate!!!

Aici e o comunitate a clienților Orange și noi nu putem să-ți dăm un răspuns exact. E în funcție de cum merge fluxul de aprovizionare.

Mai bine intri pe chatul din magazinul online Orange și întrebi acolo.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Problema lui iPhone 14/Pro/Max e arhicunoscuta si e una de productie. Sunt nenumarate topicuri deschise in Comunitate pe tema asta.

Nu cred ca are nimeni o data exacta. Si cu exceptia variantei de 1TB care se gaseste la iStyle de exemplu, celelalte par sa fie doar la precomanda.

Uitandu-ma la Altex, as putea sa-ti spun ca cel mai devreme vor aparea pe stoc si la Orange undeva pe luna viitoate. Daca esti in graba, iti recomand sa-l iei din alta parte.

Client Orange

Anca11
Junior

Acest raspuns l-am primit si eu din august pana in decembrie pentru 13 pro max

irii77
Junior

am fost sunată astazi. mi-au spus ca telefonul va ajunge saptamana viitoare.
(comanda data pe 26 sept - 14PM)

Catta
Junior entuziast

Super…. Ce model… culoarea?

Pro max silver 128 gb

Suntem pe drumul cel bun cu livrările. Firește, cei din Septembrie for fi prioritizati, dar am citit și auzit ca au început sa se miște lucrurile. 

Cs
Junior entuziast

Mi-a venit si mie telefonul azi 14PM deep purple 128gb. Comanda din 19.09

Catta
Junior entuziast

Super. Eu am comanda pe 11.11. Mai am de așteptat cred 

AMA88
Junior

Salut! Exista cazuri fericite cu comenzi din Noiembrie livrate? Oare macar luna Septembrie a fost acoperita?

Cu exceptia Emag, restul furnizorilor au inceput sa livreze aproape normal

Am comanda data pe 08.10 de 14 pro max 128 gb deep purple si nu a ajuns, deci nu stiu daca s-a acoperit luna septembrie 

Catta
Junior entuziast

Ceva nouțati se mai aud??? Pote de la cei care au primit și când au făcut comanda ?

Catta
Junior entuziast

Poate DanielaH…. Poate afla ceva mai multe informații despre când mai sosesc din comenzii.. viitoarele transporturi

Din păcate nu avem informații noi. Știm că există, într-adevăr, întârzieri la livrare, dar vă asigurăm că Orange România face toate demersurile posibile pentru a onora toate precomenzile cât mai rapid. 

Pe fondul măsurilor anti-COVID impuse în regiunea Zhengzhou, China, fabricile producatorului Apple funcționează la o capacitate mult mai redusă, aspect care se reflectă si în livrările acestui model de telefon.

Vă mulțumim pentru răbdare și înțelegere.

Productia a revenit la normal in fabrica din China de aproape 1 luna de zile