anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cât timp trebuie să am sa ma pot folosi de puncte ptr a achiziționa un telefon în RATE?

 
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Lucian,

Bine ai venit in comunitate!

Pentru a achizitiona un telefon in rate pe factura, trebuie sa ai min 18 luni de abonament.

Ai aici mai multe detalii in sensul asta.

De asemenea, aici ai mai multe detalii cu privire la momentul in care poti folosi punctele OTY pentru a achizitiona un telefon.

Cu toate astea, daca vrei telefon in rate, si ai un job stabil, iti pot recomanda mai degraba cardul de credit Orange Money. Ai 12 rate fara dobanda, oriunde in lume, la cumparaturi de minim 300 RON.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Lucian,

Bine ai venit in comunitate!

Pentru a achizitiona un telefon in rate pe factura, trebuie sa ai min 18 luni de abonament.

Ai aici mai multe detalii in sensul asta.

De asemenea, aici ai mai multe detalii cu privire la momentul in care poti folosi punctele OTY pentru a achizitiona un telefon.

Cu toate astea, daca vrei telefon in rate, si ai un job stabil, iti pot recomanda mai degraba cardul de credit Orange Money. Ai 12 rate fara dobanda, oriunde in lume, la cumparaturi de minim 300 RON.

Client Orange

Eream în dubii. Nu știam dacă sa mai rămân în rețea sau nu. Am contract pe 1 an. Și probleme mari cu telefonul. Trebuie să achiziționez unul dar în rate. Trebuie să mă gândesc la o rezolvare alternativa, renunțând la abonament. Fiind fără folos în situația asta.

Vio73
#StarMember

Salutare!

,,Punctele Thank You sunt valabile 3 ani de la data acordării lor și expiră pe 31 decembrie în cel de-al treilea an.
De exemplu, punctele acumulate între 1 ianuarie - 31 decembrie 2018 și neconsumate până la 31 decembrie 2019 expiră pe 31 decembrie 2021."

Sursa:

https://www.orange.ro/help/cat-timp-sunt-valabile-punctele-thank-you-16490

Dacă ai un card de credit la altă bancă, cred că îl poți folosi cu încredere. Eu, de exemplu, dacă vreau să cumpăr un produs, îl cumpăr cu cardul de credit și apoi mă întreabă, prin sms, în câte rate fără dobândă doresc să fac plata respectivă?

Sigur că este o soluție și cardul de credit Orange Money!

Cred că așa este la majoritatea băncilor!

Baftă!

Cred. Dar în situația asta nu mai este de folos abonamentul. Consider ca este de ajuns o cartela simpla. Dacă îmi cumpăr singur dispozitivul. Nu mai are rost sa fiu legat de un abonament.

Vio73
#StarMember

Da, este o variantă de lucru! Dar cu cardul de credit Orange Money faci și ceva puncte thank you, care nu sunt de neglijat!

Adică:

Extra puncte Orange Thank You, câte 1 punct pentru fiecare tranzacție cu cardul.

Detalii:

https://www.orange.ro/money/card-credit/

1 punct thank you valorează de 3 ori mai mult în online, la achiziția unui telefon cu prelungire pe 24 de luni. Eu am făcut o grămadă de puncte cu cardul Orange Money. Fiecare alege însă ce dorește!

Cred. Mulțumesc ptr informații. Dar eu consider ca a fii legat de un contract înseamnă că ai ceva de câștigat de pe urma asta. Iar eu dacă îmi cumpăr dispozitivul singur în rate??