anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Când vor ajunge la cumpărători iPhone 12 Pro Max achiziționate prin precomandă?

Anesdor
Junior
Vor ajunge in data de 13 sau pt ca ziua coincide cu Black Friday or sa mai întârzie o saptamana?
377 Răspunsuri 377

AgriLand
Începător
Daca am facut prelungire de abonament pe mai multe numere sa beneficiez de telefon cu subventie, acum stau sa platesc fara sa beneficiez de obiectul prelungirii? Ar trebui sa reziliez contractul pentru ca mi se pare putina bataie de joc la adresa clientilor sa stam atata timp sa vina telefoanele, in timp ce emag, altex, flanco pana si vodafone au toate modelele de iphone pe stoc. Decat sa piarda Orange atatia clienti in perioada viitoare, nu mai bine cumpara telefoanele din magazine si isi onoreaza precomenzile?

Radu_23
Începător
Sunt în aceeași situație...

eddandreiv
Junior
Este uimitor .....

Iustin_6
Începător
Mie nici nu au vrut sa-mi faca prelungire de abonament si mi-au spus sa ma gandesc la alt telefon deoarece acestea nu vor mai veni in stoc si au precomenzi neonorate din luna Decembrie. Avand in vedere ca sunt client orange de +14 ani, cred ca a sosit momentul sa ma gandesc la portare daca Orange-ul nu se mai ridica la nivelul asteptarilor. Restul magazinelor si operatorilor de telefonie mobila deja au telefoanele in stoc.

Iustin_6
Începător
Ieri am fost sunat de un agent orange care mi-a spus ca a primit cateva iPhone-uri in stoc si are iPh 12 Pro Max Pacific Blue de 256 (eu ma inscrisesem pe o "lista" neoficiala a magazinului cu mentiunea ca doresc Pro Max Gold de 128). Am zis okay, il vreau pe aceasta, dar mi-a spus ca telefonul nu mi-l poate da pe abonamentul meu, ci ca trebuie sa imi fac abonament separat de 25 euro + 6100 de lei telefonul, iar daca doresc prelungire de abonament trebuie sa mai astept vreo 7-8 luni ca nu se poate face prelungire daca doresc iPh 12 pro max pt ca telefoanele sunt in regim de precomanda (contractul meu expira luna viitoare iar telefonul actual pe care l-am luat acum 2 ani a fost tot in regim de precomanda, deci nu stiu ce incerca domnul sa imi explice). In situatia data nu vad alta solutie decat de a ma porta la expirarea perioadei contractuale la o alta companie de telefonie mobila.

iulian0307
Începător
Salutare prieteni, Vin cu experienta mea, in legatura cu cel mai 'mare' operator de telefonie din Ro. Dupa 2 luni si jumatate de la precomandarea telefonului, am fost anuntat si eu in sfarsit ca mi-a ajuns telefonul in Orange Europa House (cel mai mare Orange Shop din Romania) mai precis iPhone 12 Pro Max 256 Graphite. Toate bune si frumoase, m-am prezentat entuziasmat in magazin le spun ca am primit mesaj de la ei ca pot sa ridic telefonul, ajung acolo si mi se spune ca telefonul meu precomandat de 2 LUNI SI JUMATATE a fost dat altui client (si ca este o eroare). Nu pot sa inteleg cum este posibil asa ceva, sa platesti sa iti rezerzi telefonul si sa mi se spuna ca a venit o mare 'vedeta' si i-a fost dat lui. Plec de la magazin am sunat la serivicii clienti, nimeni nu m-a putut ajuta, dupa 30 minute de la plecarea mea din magazin, aflu ca un dragut operator din acel magazin mi-a anulat de tot comanda. Va recomand cu, caldura o portare, sau trecere la cartela. Scria un domn mai sus atata bataie de joc cand oamenii arunca cu sutele de mii de euro in tine si stam cate 3-4 luni sa primim un mesaj, daca stiam precomandam direct iPhone 13 si macar eram sigur ca imi ajunge la timp. Va recomand sa il achizitionati de pe Emag, asa am facut si eu si l-am avut in 2 zile acasa. O sa continui cu o plangere la autoritatile competente sa le spun 'off-ul' meu ca sa zic asa poate atunci marele gigant 'Orange' o sa poata sa-mi explice ce s-a intamplat. Nota -10 pentru profesionalism, si pentru nerespectarea clentiilor cu o vhechime destul de mare.

Tudor_13
Junior entuziast
Buna ziua. Daniela ne mai poti ajuta cu ceva informatii?Au trecut 10 zile si voiam sa stiu daca sunt sanse sa primim telefoanele saptmana asta care vine.

Ramo_3
Junior entuziast
12pro 128 silver, comandat in 11 dec, sosit azi... aprope 3 luni... macar a venit :))

eddandreiv
Junior
Ceva vesti?

staralex97
Începător
Pot sa spun parerea mea poate ajuta pe cineva, am facut o precomanda la 2 telefoane un 12 pro 128 graphite si un pacific blue in decembrie intre 15-20 nu mai stiu exact data in orange shop si am fost sunat acum 2 zile ca coma da mea nu a ajuns dar au 12 pro gold si silver care au ajuns si nu este procomanda la ele si mi le poate da daca vreau ok nu e nici o problema fata de culoare pentru ca ma gandesc ca 90% din persoane poarta husa si ii vede culoarea doar cand da jos husa si il mai curata dar ca idee dureaza foarte mult o precomanda din cate am auzit orange are cele mai multe comenzi la iphone seria 12 pro si max de cand sunt ei pe piata si poate din cauza asta dureaza atat de mult +chestia asta cu covid care influenteaza productia lor firma mama de productia telefoanelor nu cred ca mai lucreaza la capacitate maxima deci de aici durata asta mare de timp a precomenzilor...

b777rky
Începător
DanielaH, ceva informatii legate de stocuri? Eu am comandat un iphone 12 pro max 128gb pacific blue in data de 20.01 in urma portarii in reteaua Orange, daca stiam ca voi ajunge in situatia asta mai bine stateam in banca mea..

Tudor_13
Junior entuziast
Eu stau din 17.12.2020 pentru un telefon si nici acum nu l-am primit.

BogdanAk
Junior entuziast
Eu am avut comanda din 04.12 si mi-a venit pe 13.02 ca mi s-a propus cu alta memorie ca altfel mai aveam de asteptat si nu m-am plans

Maddogul
Începător
Un status va rog pt 99390. Multumesc

delfinas
#StarMember
Pentru fericiții care au reușit să primească preaminunatul și doritul telefon, e cineva care are, cu adevărat, semnal 5G pe el? Daca da, să spună cum au reușit și zona in care au prins 5G.