anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Când vor ajunge la cumpărători iPhone 12 Pro Max achiziționate prin precomandă?

Anesdor
Junior
Vor ajunge in data de 13 sau pt ca ziua coincide cu Black Friday or sa mai întârzie o saptamana?
377 Răspunsuri 377

Ana_23
Începător
@BogdanAk , 12 pro max , Silver de 128 GB

Petcua
Începător
Vad ca pe acest topic se discuta despre comenzi din final de noiembrie/decembrie. Eu am o comanda pusa pe 6 noiembrie - in prima zi in care au fost disponibile pentur precomanda - si inca nu a fost livrata dupa 80 de zile de asteptare. Daca se iau in ordine comenzile, inseamna ca nicio alta comanda pusa ulterior datei de 6 noiembrie nu a fost livrata. Sau exista un alt mecanism de tratare a comenzilor?

Tudor_13
Junior entuziast
Daniela ne poti spune te rog daca se va remedia problema pana la sfarsitul lui februarie?

DanielaH
Moderator
@Tudor, am promis că vă vom ține la curent cu toate noutățile pe care le vom primi și noi de la colegi. Pe măsură ce vom avea informații, le vom posta aici. Vă asigur că îmi doresc din tot sufletul să vin cu vești bune pentru voi.

Tudor_13
Junior entuziast
Am inteles,apreciem efortul :). O seara faina.

Acum 5 zile am fost într-un magazin Orange din București și aveau și la liber nu numai cu precomenzi

Ade_stoian
Junior entuziast
@Daniel, și de ce nu ti-ai luat atunci, pe loc, telefonul? Ca eu de l-as fi văzut in stoc in magazin îl luam atunci. In ce magazin ai văzut și ce versiuni/culori?

Ramo_3
Junior entuziast
But howww? 😞 si noua nu ne vin comenzile...

BogdanAk
Junior entuziast
@DanielaH inca nicio noutate? Intelegem ca vrei sa ne ajuti dar a trecut foarte mult timp, trebuie sa se rezolve cumva, nu putem astepta la infinit, pune-te si in situatia noastra.

Ramo_3
Junior entuziast
Dupa ce primim telefoanele propun sa facem un meeting. Sa sarbatorim.... nu altceva. Poate pana atunci vom putea. Rasu plansu nu altceva....... :(((((

george212
Explorator
@Bogdan - Am înțeles toți ca Daniela a transmis mai departe doleanțele noastre si sunt sigur ca problema asta cu stocurile de iPhone vine de undeva de mai sus. Suntem toti in aceeași oala și nimeni de aici nu are nicio vina. E lipsa de respect din partea celor de la marketing... comercial ca nu dau un răspuns clar. Cu siguranța nu suntem doar noi, cei care scriem aici cu probleme privind livrările. Cred ca sunt persoane care nici măcar nu știu de forumul asta și care suna constant la orange sau se duc in magazine și primesc aceleași non răspunsuri. Acum nu ceva timp a fost o astfel de problema la Altex atunci când s a lansat ps5 și au încasat bani pentru niște console care nici nu erau in stoc dar măcar au revenit cu un comunicat. Degeaba ne agitam și scriem la trecerea timpului pentru ca directorașii de la orange nu au niciun stres... Tare comentariul lui Ramo:)) deja ma gândesc ca poate trece și pandemia pana vin telefoanele și ieșim sa sărbătorim.

Ramo_3
Junior entuziast
@george212 multumesc, multumesc!:)) Asa e, ai dreptate, dar macar ne plangem de mila aici... Eu atat sper sa le primim, totusi intr un final. Fingers crossed.

BogdanAk
Junior entuziast
@George212 nu ne ajuta cu nimic daca a transmis sau nu, nu se pune problema daca le vom primi sau nu, sigur le vom primi asta e clar, intrebarea e cand ca daca stam si speram nu stim nimic sigur, poate sa dureze o saptamana, o luna, 2 luni, 3, ne ajuta cu ceva asta nu, unde ajungem in felul asta? Si iar o problema foarte importanta e ca suntem foarte multi cu precomenzi, ca sa se mai rezolve din probleme mi se parea normal sa vina pe fiecare saptamana un anumit nr de telefoane si asa era toata lumea multumita. Nu stiu ce sa zic dar Orange ca si un bun "Globall Seller" ce este nu mi se pare normal sa fie neglijat in modul asta de Apple, totusi e un nume important, chiar nu are nimic de spus, primeste doar ce apuca de la Apple? Urata situatie, nu vreau sa acuz pe nimeni dar noi ca si clienti finali superim din cauza asta si nu mi se pare corect.

george212
Explorator
Așa e, Bogdan...trăim in România. Era corect sa se țină cont de data tuturor comenzilor indiferent de shop online, magazin, telesales. Alea 10 telefoane care vin intr-o luna sa se dea in funcție de rândul la coada al fiecăruia fără a se tine cont prin ce metoda a fost comandat... ci doar de data. Dar din ce mai citesc aici se pare ca încă apar telefoane pe site sau in magazin (probabil cu speranța de a se vinde la preț întreg) cu toate ca orice operator are bine calculat profitul și la vânzarea prin abonament.

BogdanAk
Junior entuziast
Daca vin doar 10 telefoane lunar inseamna ca dureaza 2-3 ani pana se onoreaza miile de comenzi :))