anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Când vor ajunge la cumpărători iPhone 12 Pro Max achiziționate prin precomandă?

Anesdor
Junior
Vor ajunge in data de 13 sau pt ca ziua coincide cu Black Friday or sa mai întârzie o saptamana?
377 Răspunsuri 377

paduu15
Junior
E simplu, pentru ca stocurile din magazinul online nu au nici o legatura cu cele din magazinul fizic, sau cel putin asa mi-a spus cineva de la orange la un moment dat. Asa ca daca ati comandat din magazinul fizic, acolo e alta treaba. Nu e normal, dar ce sa faci.

BogdanAk
Junior entuziast
Nu ne poate ajuta nimeni cu o lamurire? Eu cel putin astept de 2 luni telefonul, nu e normal, daca mai astept inca 2 luni mai bine iau iphone 13 cand apare, cat este maximul de timp cat se asteapta dupa o comanda? Macar sa stim.

Ana_23
Începător
După o luna am primit și eu mesajul cu “comanda este in procesare “ . Nimeni nu ne da un răspuns , peste tot sunt disponibile toate modelele , culorile și capacitățile . Nu știu ce sa mai zic despre Orange ..

BogdanAk
Junior entuziast
@Ana_23 ce model, culoare ai comandat?

Ramo_3
Junior entuziast
Si la mine a trecut o luna jumate... e nasol ce se intampla... si eu am facut comanda pt pro simplu pe argintiu... vad ca suntem multi in situatia asta, ca asteptam de mult nu inteleg de ce in alte parti se gasesc telefoanele, doar la orange nu....

BogdanAk
Junior entuziast
@Ramo_3 in ce data ai facut comanda? Nu ti s-a spus nimic?

Ramo_3
Junior entuziast
In 11 dec am facut... in shop. Nu, nimeni mu stie nimic... mi se pare o mare prostie. Te imbarliga sa te portezi, sa nu stiu ce, ca iti ofera beneficii si plata in rate si ciuciu telefon. Asa mai bine il luam cu banii jos din alta parte si nu aveam nici un stres pe cap. In viata mea nu am asteptat atata timp pt o comanda. E jalnic

Ramo_3
Junior entuziast
Plus de asta ca mi s a spus ca mai mult ca sigur vine repede, deoarece pentru pro simplu nu mai sunt atatea comenzi. O minciuna. Daca stiam ca asa o sa se intample nu ma portam din nou la orange pt nimic in lume.

Ade_stoian
Junior entuziast
Sa mai zic ca eu am comanda de pe 1 Decembrie iar cei de la Orange Park lake nu mi-au prelungit-o, mi-au refuzat efectiv prelungirea, pe motiv ca au ei o lista, un Excel și suna in ordinea primirii comenzilor.... Iar orange nu Răspunde la niciun mesaj in scris referitor la situația asta....

Ramo_3
Junior entuziast
Eu in Cj am facut. Ideea e ca eu am primit mesaj ca s a prelungit iar apoi am primit ca e in procesare. E foarte ciudat ce se intampla. Mie chiar nu imi convine sa platesc abonamentul pt telefonul vechi, pt ca nu de asta m am portat, sa raman cu cel vechi. Mare prostie....

onii9703
Începător
E destul de clar ca nu o sa vina nici un telefon plasat dupa 1 decembrie daca inca mai sunt oameni care nu si-au primit telefoanele din noiembrie. Sunt convinsa ca nici angajatii de la orange care ne-au vandut noua telefoanele pe precomanda nu au idee cand vin de asta nu primim o estimare :)) nu fac ei comenzile la apple. Cel mai probabil daca mergem catre ei cu replici “daca nu imi vine telefonul pana maine imi iau de pe emag” o sa spuna ca nu avem decat ca nu au ei c face si pana la urma asa e. Ori esti dispus sa dai 2000 de lei in plus fata de abonament si iti iei la liber, ori ai rabdare

stefan_30
Junior entuziast
@onii9703 așa am pățit eu intr un shop în care am fost sa mă interesez...și era acolo un domn foarte iritat care mai avea putin și sarea la mine și tipa ca nu are de unde el sa știe sa îmi spună de telefon și ca pot sa aștept pana când o sa vina pt ca voi fi contactat...Foarte neplăcut și disgratios ceea ce s a întâmplat..în condițiile în care eu voiam doar sa stiu o perioada estimativă când ajunge..dar am fost lămurit saptmana aceasta de Daniela..probabil pe la sf lui februarie..martie ajunge..deci

ramonaa
Junior entuziast
@stefan_30: cand ai facut comanda de ti s-a dat termenul asta de februarie- martie?

stefan_30
Junior entuziast
@ramonaa nu am primit niciun termen..așa mă gândesc eu ca ar ajunge...pt ca mai sunt comenzi din Noiembrie +începutul lui decembrie...deci

ramonaa
Junior entuziast
@stefan_30: mi se pare oricum ca si chestia aia cu lista e o vrajeala, sunt oameni cu comenzi din decembrie care deja au primit telefoanele. Chiar si in shop-ul unde am comandat eu. E dupa noroc, dupa modelul de telefon comandat si ce le vine lor pe banda. Nici nu mai am chef sa ma enervez desi deja platesc de 2 luni un telefon care e undeva pe drum... daca as face si eu la fel cu plata facturilor, ma intreb cum ar fi. 🙂