anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Când vor ajunge la cumpărători iPhone 12 Pro Max achiziționate prin precomandă?

Anesdor
Junior
Vor ajunge in data de 13 sau pt ca ziua coincide cu Black Friday or sa mai întârzie o saptamana?
377 Răspunsuri 377

BogdanAk
Junior entuziast
A mai primit cineva 12 pro sau pro max? Se mai stie ceva sau pauza? Daca ne gandim anul asta mai apare un model si pana sunt stock-uri complete mai dureaza ceva timp si modelele astea or sa fie slab vandute din cauza problemelor existente.

DanielaH
Moderator
La mulți ani tuturor! Ne pare rău, dar momentan nu avem nicio informație nouă despre statusul livrărilor. I-am întrebat din nou pe colegii noștri și vom reveni când vom avea un răspuns. Mulțumim pentru înțelegere. Vă dorim un an nou fericit!

george212
Explorator
La multi ani, Daniela! Multumim mult pentru ajutor si interes.

stefan_30
Junior entuziast
Buna ziua!Citesc si eu comentariile de aici de o bucata de vreme așteptând sa aflu ceva in legatura cu iph 12 pro max pe care l am “comandat” in magazin si care nu mai apare...Suntem deja in ianuarie si nu stim absolut nimic...Ceea ce mi se pare si mai grav..sa spun asa, este ca nici cei care lucreaza la orange nu au habar ce e cu ei..si nu realizează ca pot pierde multi clienți prin acest comportament!(texte de genu:Pana acum nu avem nici o informație in legatura cu statusul livrărilor...hai ma lasi..?!)Trebuie sa fie cineva la conducere sau “in charge” cu ceea ce inseamna livrări si sa ne ofere si noua informatii si o proximare a datei cand vor ajunge telefoanele in Roamania macar..daca in magazin nu se stie..!De asemenea, este vorba de niste mii de euro aici si niste oameni care au incredere in orange si respecta aceasta comapanie prin fidelitatea lor...nu vorbim de sume...Asa ca..va rog frumos sa imi comunicați si mie o data estimativă ..sau macar sa mi se spuna...”pana la finalul lunii telefoane ajung”(ceva de genu) pentru ca e frustrant sa nu stii nimic..Mai avem putin si prindem primavara așteptând telefoanele la orange...

FLo1
#StarMember
@Stefan3: Vei renunta sa insiști și să te întrebi inutil atunci când vei conștientiza că pentru rețeaua numărul 1, în schimbul unui numâr de telefon ești doar o versiune de FULGA pe două picioare de euroi generatoare pentru Orange binefăcătoare. Keep on!

Ascary
Campion certificat
Salut Stefan. Daca consultantii Orange ar fi avut un raspuns sigur in privinta datei de livrare ti l-ar fi comunicat si tie,dar se pare ca nici ei nu il au. Cred ca problema este la producator. Cererea fiind mare pur si simplu nu pot acoperi toate comenzile. Inarmeaza-te cu rabdare,e tot ce poti sa faci in situatia de fata.

george212
Explorator
Am vazut recent un video la George Buhnici pe canal cu reprezentantii marilor branduri care recunosteau ca sunt probleme cu onorarea comenzilor si undeva spre toamna 2021 se va reveni la normal, ceea ce mi se pare enorm - Mai bine astept iphone 13. Evident ca reprezentantul Apple a lipsit din acel interviu dar din ce vedem si la ei este aceeasi problema. Iarasi incerc sa "scot" orange ca intr-un comentariu de mai sus pentru ca nu ei produc telefonale... dar avand in vedere raspunsul lui stefan3 ma intreb si eu din nou cum sa nu existe ceva informatii palpabile... Parca vorbim la ce ora vine masina cu paine in sat ca pe vremea lu' mamaia... Trebuie sa ai un schedule bine stabilit de livrari mai ales tinand cont de rangul tau consacrat de retailer (asa zisa retea nr1)... dar se pare ca orange romania vrea sa il tratam ca pe un SRL oarecare. Nu stiu daca are legatura dar vad ce pe orange.fr exista telefoane in stoc in mai toate configuratiile. https://m.boutique.orange.fr/mobile/details/apple-iphone-12-pro-5g-graphite-256go

stefan_30
Junior entuziast
@Ascary din moment ce aceste telefoane se afla la ei in oferta si se pot face precomenzi trebuie sa isi asuma sa stie o perioada(daca o data nu se poate) estimativă..cand vor ajunge..Ca sa nu stam săptămânal sa speram ca poate vine..Chestii de genul intr o tara civilizata nu se fac din punctul meu de vedere!Si nu blamez pe cei care sunt aici si ne ofera informatii....pe cei care se ocupa mai ales de precomenzi si livrări..comenzi in general!Am citit ca sunt oameni din noiembrie care nu au primit telefoanele..pai e posibil asa ceva?Acusi e februarie...

stefan_30
Junior entuziast
@george212 normal ca aceste informatii se stiu...si nu numai in Franta dar si in alte tari telefoanele sunt pe stoc la orange.La noi e o problema de logistica dar si de comunicare cand vine vorba de clienți..

FLo1
#StarMember
Stefane, sunt două probleme pe care le confunzi, crezând că subiectul este același: 1. Vânzătorul și cumpărătorul nu gândesc la fel. Precomanda este o strategie capitalistă (nu comunistă) de a reține pe cumpărător la ”sursa” încă secată a izvorului. Cauza: clientul plecat este o vânzare pierdută. Restul poveștilor cu amânarea sunt tergiversări a neputinței rețelei numărul 1 de a-și onora comenzile primite, întrucât nu este nici el cel mai mare și mai tare, number one la cumpărare (vis-a-vis de furnizorul de produse Iphone), prezent la prima strigare și gata pentru livrare. 2. Chiar si Orange RO a mai declatat-o în câteva topicuri, inițiate și comentate de mine: ”Ce aveți cu Orange Franța și de unde în România comparația cu Orange FR?”. Eu făceam referire acolo la rețea, acces, WiFi Gratuit by Orange. A rămas o simplă himeră.... Sfat: Indiferent de achiziție, faci târgul cu profesioniști, nu cu povestitori. Decizia îți aparține.

mada_bmd
Junior
Eu am cda din 16.11, acum am primit mesaj de la orange ca a fost anulata cda. Raspuns cand vor ajunge tel....nimeni nu stie

Tudor_13
Junior entuziast
Si eu de pe 17 am dat precomana si am primti astazi raspuns ca va fi prelungita cu 30 de zile,avand in vedere ca am asteptat mai bine de 3 saptamani.Super tare :3

stefan_30
Junior entuziast
Am sperat si eu.... la fel ca toti de pe aici..ca in urma discuțiilor din ultimele ore, pana la finalul acestei zile, cineva sa se sesizeze(simta) si sa ne ofere un raspuns cat de cat corelat cu ceea ce am discutam..si aici ma refer la o perioada estimativă...daca luna asta sau la primavara ajung telefoanele (oriunde...in tara, in shop).Dar,spre dezamăgirea mea si a celorlalți clienți fideli plătitori de facturi, nimeni nimic! Frumos orange Roamania..mai asteptam! Ce e asa de greu sa oferi un raspuns?Trebuie sa existe o solutie!!!!!!!!!!

ramonaa
Junior entuziast
Eu am comanda din 11 decembrie cand am si apelat la un credit prin orange money pentru telefon (mare prostie)... angajata orange a spus ca trebuie sa il cer dinainte, sa imi fie aprobat bla bla pe cand ajunge telefonul. Asa am facut, am inceput sa platesc si ratele bineinteles. Si telefonul ia-l de unde nu-i, fara sa stiu macar cat mai am de asteptat. Asta imi suna a plangere la OPC, dar mai astept. In timp ce ei castiga si eu acumulez frustrare... 🙂 🙂 soramea l-a comandat in Italia, deodata cu mine, l-a primit la termenul stabilit. Dar la noi, ca deobicei, haos. Comunicare 0! Ieri imi zice tipa de la Orange sa merg sa imi caut la Emag eventual :-))))......... super, merci!

Ade_stoian
Junior entuziast
Buna, Daniela! Ma poți ajuta cu verificarea unei comenzi? Am plasat-o pe 1 Decembrie in shop-ul din Park Lake. Comanda bineînțeles ca a expirat. Am fost in magazin sa o prelungesc și colegii tai mi-au zis ca nu se mai face asta ca ei au un tabel și când primesc telefoanele ne suna pe toți cei ce asteptam. Cumva asta mie îmi suna direct a ANPC pentru ca nu mi-a prelungit comanda iar eu pot aștepta mult și bine nu? A, și sa nu mai zic ca atunci când l-am comandat au zis ca e prima data când a dat comanda de el in opțiunea aia. Iar o luna mai târziu îmi spune ca a venit fix un telefon ca al meu dar a fost livrat personal acasă la Pepe. (Oare cum l-a primit el dacă l-a comandat după mine?) intreb pentru ca mi se pare ca nu e tocmai fair cum se procedează. Te rog sa revii cu un răspuns pentru ca nu mi se pare normala situația și lipsa de comunicare de care da dovada Orange. Mulțumesc.