anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Când vor ajunge la cumpărători iPhone 12 Pro Max achiziționate prin precomandă?

Anesdor
Junior
Vor ajunge in data de 13 sau pt ca ziua coincide cu Black Friday or sa mai întârzie o saptamana?
377 Răspunsuri 377

DanielaH
Moderator
Ne pare rău pentru această situație și vă înțelegem nerăbdarea și frustrarea. Ca o mențiune, onorarea precomenzilor (cele făcute înaintea datei de 13 noiembrie, dar si cele de după) se face în ordinea în care aceastea au fost plasate, dar și în funcție de stocurile existente pentru diferitele modele/ capacități/ culori. Pentru aceia dintre voi care nu ați primit încă telefonul, am continuat să ne interesăm pentru a vă putea oferi mai multe detalii. Din păcate, din informațiile pe care le avem de la colegii noștri, anul acesta nu vom mai primi nicio livrare cu iPhone.

mada_bmd
Junior
Bravo orange! Tare! Se poate anula comanda chiar daca au trecut cele 30 zile? Iphone 12 pro a primit cineva? N am vazut pe nimeni aici sa fii zis ca a primit...

george212
Explorator
Intr-adevar se pare ca anul acesta nu se vor mai face livrari catre retaileri.... Am inteles ca la istyle ieri a fost ultima livrare primita de ei pentru pro normal si deja e epuizata din precomenzi. Acum au max-uri in stoc si pro normal vine d abia in ianuarie.

julisss_
Junior
Am dat comandă/precomandă în data de 18.11 într-un shop și nici în prezent nu am telefonul (iPhone 12 Pro Max, Pacific Blue, 256 gb). Ultimul mesaj de la Orange primit în legătură cu achiziția mea a fost ,,Comanda ta este în curs de procesare. Te anunțăm când ajunge în magazinul Orange." (primit acum 3 zile). Sper să ajungă cât mai repede...

Ascary
Campion certificat
Ce nebunie cu Pro Max-urile astea 🙂

julisss_
Junior
Are cineva noutati?

BogdanAk
Junior entuziast
Nu cred ca sunt sanse sa vina prea curand, cel mai probabil dupa 15 ianuarie, dureaza o saptamana transportul si cum suntem si noi in concediu asa sunt si ei.

paduu15
Junior
Haideti sa va spun eu cum mi-am comandat 12 pro de la orange la mijlocul lui decembrie, si l-am primit cateva zile mai tarziu. Eu am ratat precomenzile de atunci de la inceputul lui noiembrie, asa ca a trebuit sa astept sa se mai puna stocuri pe magazinul online (voiam sa ma folosesc de oferta cu triplarea punctelor pentru magazinul online). Cand am vazut ca nu se mai pune nimic, mi-am instalat pe laptop, pe google chrome mai exact extensia Distill.io. Aceasta extensie da refresh la o anumita pagina web, sau mai multe, odata la cat timp vreti voi (minim fiind 5 secunde), si atunci cand se schimba ceva, va da mail. Am pus programelul asta sa ruleze 24/24 pe pagina 12 pro din magazinul online, ca sa descopar ca de fapt, uneori, se mai baga cate ceva pe stoc, doar ca disparea repede. Pana intr-o zi (aproximativ 10 decembrie) cand am primit mail ca s-a pus un 12 pro si am fost pe faza, asa ca am intrat repede, l-am comandat, si imediat dupa ce am realizat comanda a disparut din stoc, semn ca probabil a fost pusa doar o bucata. 4 zile mai tarziu, mi-a venit telefonul. De asemenea, tin sa va spun ca acel buton “anunta-ma cand revine” nu o sa va ajute foarte mult. Eu am primit mesaj ca s-a pus pe stoc la 30 de minute dupa ce mi-a dat programul respectiv mail ca s-a pus, iar 30 de minute sunt destule pentru a fi sold out din nou. Recomandarea mea este sa incercati asa cum am facut eu Mult succes si sper sa va primiti toti telefoanele!

Exact asa am facut si eu dar fara extensie! Pur si simplu dadeam refresh uri la pagina si a aparut 1 pro max! Am facut precomanda pe 11 Noiembrie si pe 13 Noiembrie m-a sunat curierul cu coletul!

george212
Explorator
Interesanta chestie...inca un motiv sa avem incredere in Orange ca telefoanele vin in functie de "randul la coada" al cumparatorului. Cum am mai spus mai sus, eu si poate si alte persoane de aici asteptam telefonul la prelungirea abonamentului/portare... prin consultant... si nu il putem lua direct din site. Vad pe la TV ca Orange e singura care face reclama cu Apple ip12, ele fiind 0 in stock. probabil le-au ramas mini :))). Multumim paduu15 si Cristian S.

julisss_
Junior
Va multumesc mult tuturor, dar din pacate multi dintre noi au comandat direct din magazin... 😞

Florin_79
Începător
Salutare. Si eu am facut precomanda in magazin (Orange Shop Plazza Bucuresti) in data de 18 noiembrie pentru un Iphone 12 Pro Max 256Gb Graphite.Am vorbit cu consultantul si am inteles ca nu au avut niciun Iphone Pro sau Pro Max in stoc de la lansare. A trecut o luna jumatate de atunci, deci clar e o mare problema cu stocurile la Orange. Am vazut ca in aceasta perioada telefonul a mai apraut sporadic in stocul altor retaileri, ba chiar si la Vodafone. Asta e... Eu sper ca durata mare de timp pentru onorarea precomenzilor sa nu afecteze valoarea de buyback a dispozitivelor (in cazul meu un Iphone Xs max 256Gb). Oricum, am sa astept, caci am mers pe drumul asta de 10 ani (contracte facute in acelasi Orange Shop, anual, si pentru care pana acum nu am asteptat mai mult de 2-3 saptamani). Dau vina pe criza sanitara globala, care probabil a afectat si productia Apple, dar nu pot sa nu fiu putin mahnit de situatie. Sper ca totusi sa se rezolve problema cat mai curand. Un an nou minunat tuturor!

FLo1
#StarMember
Dragilor, faceti cum considerati. Personal, mie cand un furnizor nu-mi mai asigura serviciile sau produsele solicitate la pretul (costul) care sa imi convina.... SCHIMB fie conditiile de "lucru" / "prestare serviciu" pentru reducerea cheltuielii, sau si mai drastic.... schimb furnizorul cu totul. Dar e o lume libera, fiecare alege cum doreste sa fie... pacalit.

mada_bmd
Junior
Daniela, ne poti ajuta cu ceva informatii? Cand vor reincepe livrarile? Noutati , stie cineva ?

george212
Explorator
Sa nu faci nimic cand stii ca lumea vrea sa arunce in tine cu miile de euro... ma nelinisteste teribil :))