anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Asigurare telefon

Laura_cio
Senior
Se poate încheia asigurare la telefon pentru cele cumparate la liber?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Nu merge. Trebuie să detii un abonament Orange, deoarece asigurarea este o optiune care se poate factura numai impreuna cu un abonament.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Miha_Z
#StarMember
Nu merge. Trebuie să detii un abonament Orange, deoarece asigurarea este o optiune care se poate factura numai impreuna cu un abonament.

Vio73
#StarMember
Poate să mergi la o companie de asigurări, care sigur are și așa ceva în portofoliu.

Miha_Z
#StarMember
Daca te referi la telefoanele achizitionate la liber de la Orange nu poti face asigurare. Daca vrei sa cumperi din alta parte si magazinul are conventie cu o firma de asigurari, vei reusi sa inchei si o astfel de polita. De exemplu in Carrefour poti lua la liber telefon si-l poti asigura pe loc facand o extragarantie pentru inca un an de zile, calculata la valoarea mobilului achizitionat.

Ascary
Campion certificat
Samsung asigura telefoanele sale prin contul Samsung contra cost evident 🙂

Alex_G_
Cunoscător
Din păcate nu merge. Eu am primit un telefon de la un unchi și am vrut sa ii fac o astfel de asigurare, mai ales ca telefonul este destul de fragil și nu foarte ieftin. Am mers sa întreb la Orange dacă se poate face așa ceva, însă mi-au spus ca nu este posibil. Ar trebui sa cumperi telefonul de la ei prin încheierea unui abonament.

Vio73
#StarMember
Există cu siguranță soluții. Doar trebuie căutate.

Romeo_
Senior certificat
Poate la o firma de asigurari dar la Orange cred ca trebuie sa fie cumparat de la ei telefonul pt a incheia o asigurare.

iuiu88
Cunoscător
Buna, Laura ! Din umilele mele cunostiinte, un telefon luat pe abonament Orange iti va permite sa iti faci asigurare la Orange .