anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Android vs. ios vs. windows? Voi ce alegeti si de ce?

Linda
Începător
Pentru ca nu am vazut un topic asemanator aici, legat efectiv de sistemul de operare si modul de functionare al telefonului, sunt curioasa de parerile pro sau contra ale sistemelor de operare. Sunt sigura ca fiecare a avut cel putin 2 telefoane pana acum si are un model de comparatie. Tinand cont ca androidul e open source, ce va determina totusi in achizitionarea acestuia?
17 Răspunsuri 17

Vio73
#StarMember
Dacă ai posibilitatea să compari ambele sisteme, e ok. Altfel, mi se pare prea scump IOS.

Romeo_
Senior certificat
Desi nu am folosit pana acum decat IOS,mi se pare mai stabil si mai sigur.Da,este mai scump decat Android dar calitatea costa.

IphoneIOSSucks
Junior entuziast
Android toată ziua :). Pentru că e mult mai flexibil și mult mai customizabil. Widget-urile pe Android sunt mult mai folositoare decât pe ios. Și ios are aceeași interfață chiar și duoă o grămadă de upgrade-uri de software. Android e peste ios. Un Android îl schimbi la 2 sau 3 ani și nu trebuie să ții de el ca de un iphone până când ecranul e crăpat și plin de zgârieturi, carcasa e spartă și plină de zgârieturi. ios=, Android=