anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

ajutati-ma in legatura cu un abonament cu iphone 13

bianca6
Începător

am vazut ca la iphone 13 exista varianta de abonament cu 12 euro,cu  net si minute,ma intereseaza daca stie cineva daca in acesti 12 euro se incadreaza si telefonul,adica toate 3 in acesti 12 euro.nu mi-am mai facut abonament pana acum si nu stiu cum functioneaza.multumesc

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Nu, doar abonamentul e 12 euro. Rata la telefon (in caz ca vrei sa-l iei in rate) va fi separat. Si pregateste-te sa fie nevoie sa achiti si un avans.

De asemenea, pentru rate pe factura, ai nevoie de vechime in retea.

Ai aici mai multe informatii.

Daca scopul este achizitionarea unui telefon in rate (mai ales daca este un iPhone), sugestia mea este sa-l iei la liber, din alta parte, folosind un card de credit (de exemplu Orange Money, daca ai un venit decent, si raportat la ANAF). Nu te complica cu abonamente. Dar daca vrei neaparat abonament (nu stiu de ce ai vrea asta, dar e alegerea ta), fa-ti abonament doar de voce, fara telefon. In momentul in care iti faci abonament cu telefon, pretul abonamentului urca brusc. Deci, nu-ti recomand. Nu-ti recomand abonament in primul rand, dar si mai putin abonament cu telefon.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

1 Răspuns 1

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Nu, doar abonamentul e 12 euro. Rata la telefon (in caz ca vrei sa-l iei in rate) va fi separat. Si pregateste-te sa fie nevoie sa achiti si un avans.

De asemenea, pentru rate pe factura, ai nevoie de vechime in retea.

Ai aici mai multe informatii.

Daca scopul este achizitionarea unui telefon in rate (mai ales daca este un iPhone), sugestia mea este sa-l iei la liber, din alta parte, folosind un card de credit (de exemplu Orange Money, daca ai un venit decent, si raportat la ANAF). Nu te complica cu abonamente. Dar daca vrei neaparat abonament (nu stiu de ce ai vrea asta, dar e alegerea ta), fa-ti abonament doar de voce, fara telefon. In momentul in care iti faci abonament cu telefon, pretul abonamentului urca brusc. Deci, nu-ti recomand. Nu-ti recomand abonament in primul rand, dar si mai putin abonament cu telefon.

Client Orange