anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Precomandă Sony Xperia 5

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Salut tuturor! S-a lansat noul Sony Xperia 5 și este disponibil acum pentru precomandă.

 

Și pentru că veștile bune atrag mai multe vești bune, dacă lansați precomanda online primiți cadou căști Sony True Wireless!

Aici puteți vedea ofertele speciale valabile și informațiile tehnice ale acestui nou device: https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/sony-xperia-5-128gb-dual-sim-blue

 

Ce părere aveți? L-ați achiziționa?

12 Răspunsuri 12

Vio73
#StarMember
Urmăresc de ceva vreme terminalele Sony și pot spune că este unul dintre cele care mi-ar plăcea să-l am. Are cam tot ce-i trebuie unui telefon de top, inclusiv procesorul cel mai tare al momentului. Este ceva de luat în calcul, mai ales că japonezii nu se joacă atunci când e vorba de tehnologii!. Nu văd nicăieri dacă este echipat și cu modem 5g, ca să fie totul complet! Mulțumim de informații!

teacher_
#StarMember
Foarte frumos telefonul, are Corning Gorilla 6, Fast battery charging 18W , Qualcomm SDM855 Snapdragon 855, Octa-core, de asemenea Triluminos display si X-Reality Engine, pentru protectia ecranului. Ce nu inteleg, de ce are o camera tripla de 12 MP si selfie camera de 8 MP? Puteau fi mai generosi cu asta in vre-un fel. De asemenea, marea problema, bateria... In conditiile in care telefoanele ca lumea au in jur de 4000 mAh, acest telefon are 3150...Foarte putin, in conditiile in care pretul de lansare este undeva la 800 de Euro... Vorba cuiva de aici, daca ai 800 de Euro, inseamna ca mai ai 200 si iti iei Note 10..:) Eu personal nu l-as cumpara, pentru ca sunt si telefoane mai putin scumpe, cu caracteristici mai bune

Ciucuras
Cunoscător certificat
Am vazut si reclama la TV, suna tentant toate caracteristicile lui speciale, este dual Sim, un alt plus, trei camere, dar parca nu ma atrage. Insa nu se stie niciodata, mai ales ca imi este teama sa imi schimb Huawei pe un alt Huawei. Voi astepta impresiile celor care il vor achizitiona si cine stie ce influenta va avea asupra mea 🙂

iuiu88
Cunoscător
Personal, ma feresc de Sony Xperia de cand am avut o experienta cu o generatie mai veche, un frate mai mic de-a lui Xperia 5. S-a spart ecranul in buzunar si mai rau de atat, s-a ciobit si spatele, tot asa fara soc mecanic sau lovituri, pentru ca telefonul era imbracat in sticla . Am facut niste cercetari atunci, si erau reclamatii din toata lumea cu privire la telefonul Xperia, se crapau telefoanele din senin . Am si returnat telefonul direct atunci la provider si am evitat pe cat posibil orice intalnaire cu Sony Xperia . Eu una ma cam tem de atunci de generatia asta de smartphone-uri , dar, sa ma adresez direct la oferta curenta, faptul ca la precomanda online primesc Casti Wireless, ar fi un plus demn de luat in considerare, pentru ca, deh, imi plac cadourile :)) .

Ascary
Campion certificat
Telefonul arata super și are dotări full iar faptul că e mai ieftin cu 1000 de lei față de ultimul flagship Samsung plus căștile gratis cred că vor fi mulți clienți interesați. La urma urmei e un Sony,nume cu rezonanță. Acum că Huawei nu prea mai interesează,lumea se va reorienta. Oricum Xperia s-a vândut bine întotdeauna.

Neaplicabil
Nu e rau ca dotari. Iar faptul ca Sony foloseste o versiune de Android (in cazul asta Android 9) foarte apropiata de Android-ul stock de la Google, e un avantaj. Am avut mai demult un Sony Xperia Z3 Compact, si...in afara de display care se tot dezlipea pentru un motiv numai de el stiut, fara niciun fel de socuri mecanice (in general am grija de telefoanele mele, le tin in husa, le feresc de apa, cu toate ca modelul asta era water resistant, deci n-avea nevoie neaparat de grija suplimentara in sensul asta) eu unul am fost multumit. Acuma, momentan nu sunt in cautare de telefon. Dar daca as fi, daca va suporta cumva si functia Volte (ceea ce ar fi un avantaj), da, ar fi o varianta de luat in calcul. Chiar daca as fi un pic rezervat in a-l alege pe asta, avand in vedere "xperienta" nu foarte placuta cu Z3C-ul meu.

Razvan
#StarMember
@arsradu,cu siguranță vor merge și serviciile Volte și Vo-wifi pe el.

Diana
Cunoscător
Daca as avea de ales intre telefoane la acelasi pret l-as alege pentru dual sim vs Apple iPhone sau Google Pixel chiar daca acestea au caracteristici mai bune

Jay
Campion certificat
Inainte sa devin fan Samsung, ma uitam si la caracteristicile telefoanelor Sony.. Xperia 5 imi place si, probabil, in cateva luni, la prelungire ma voi uita si la el, dar, pentru a vedea cum sta, în comparație cu Samsung.. nu stiu daca l-aș achiziționa.. Dacă l-aș testa si m-as intelege cu el la fel de bine ca si cu Samsung, cine stie.. poate pretul va face diferenta.. 🙂

Miha_Z
#StarMember
A fost o perioada cand pana sa descopar Samsung si Iphone, jonglam cu noile aparitii de la Sony Xperia. Designul era senzational, dotarile bune si pretul relativ bun. Dar nu cred ca as reveni din nou la el. Acum ma pot declara fan Samsung si pentru o perioada nu voi schimba acest brand.

Ascary
Campion certificat
Așa este Mihaela,cine ajunge la Samsung nu prea se mai întoarce la altceva

Laura_cio
Senior
Am văzut reclama la TV și chiar m-a atras, deși nu era in lista mea de preferințe vreun telefon Sony. O reclama buna te face sa te răzgândești.