anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Livrare precomanda Galaxy S22 Ultra

alexandrad10
Junior
Buna.
Pe pagina principala Orange vad mesajul "Alege Galaxy S22 Ultra si bucura-te de el inainte de 25 februarie", dar pe pagina produsului data de livrare este vineri 11 martie 2022.
Ce parere aveti? Cand ar trebui sa ma astept sa-mi fie livrat telefonul?
Mersi!
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Precomenzile pentru telefoanele Samsung Galaxy S22 Ultra 5G, Samsung Galaxy S22+ 5G si Samsung Galaxy S22 Ultra 5G pot fi efectuate pana la data de 10.03.2022, iar livrarea se va face incepand cu data de 11.03.2022. De asemenea, castile vor fi oferite in limita stocurilor disponibile.

Vizualizare soluţie în postul original

106 Răspunsuri 106

mihai_13
Maestru
Salut alexandrad10 - daca te grabesti sa ai telefonul mai devreme poti face comanda pe site "mama" Samsung dar tot precomanda este si acolo "Livrarea se face începând cu data: 25 feb. 2022" - deci deabea apare in magazine Samsung sau pe site Samsung - deci este clar ca pana ajunge la operatorii majori gsm din Romania mai dureaza (cum spui tu 11 martie) https://www.samsung.com/ro/

Viocat
Senior certificat
Cred ca mesajul ar trebui citit Alege Galaxy S22 Ultra inainte de 25 februarie si bucura-te de el cand va ajunge la tine. Nu cred ca exista sanse sa il iei inainte de 25 februarie, daca e faza de precomenzi acum. Cand vor fi pe stoc poti sa te gandesti cum sa ajunga mai repede la tine. Mult noroc!

crocodilul77
Junior
Salut! Este vreo persoana care a primit deja Samsung S22 Ultra, precomandat online sau in magazin?

mihai_13
Maestru
- crocodilul77 ai citit ce am scris mai sus ? se pare ca nu ... - daca ai citit nu ai inteles nimic ? ! de abia pe 25 februarie apare(se lanseaza la vanzare etc) in magazinele Samsung telefoanele !! dupa o saptamana apare si in magazinele operatorilor de telefonie ...

crocodilul77
Junior
Mihai_13 se pare ca tu nu ai inteles ca livrarea se poate face inainte de 25.02.2022. Asa scrie si pe site-ul Orange. Samsung S22 au primit deja unii clienti Orange si nu numai. Inclusiv cei care au comandat la emag. Atasez un printscreen cu ce a postat un client Orange. Eu intrebam daca cineva a primit samsung s22 ultra deoarece eram curios daca a primit si castile cadou. Ma interesa, in principal, daca a primit cineva castile la samsung s22 ultra comandat in magazin

mihai_13
Maestru
- crocodilul77 man ... este o neintelegere ;)))) Radu nu a primit inca telefonul ;)) nici nu avea cum scrie SI pe printurile lui ca livrarea SE VA FACE incepand cu 11 martie - Doar pe site oficial Samsung si oriunde scrie clar ca gama S22 va intra la vanzare in magazine incepand din data de 25 februarie -- Crede-ma nu te mint 😉 si nici Samsung Official nu te minte https://www.samsung.com/ro/smartphones/galaxy-s22-ultra/buy/ - p.s -- S22 l-a primit deja cateva persoane VIP (Buhnici de exemplu) - nu muritori de rand.

crocodilul77
Junior
Livrarile la samsung s22 ultra au inceput, in ordinea precomenzilor, atat la orange, cat si la vodafone si emag. In regulamentul celor de la orange scrie clar ca livrarea se poate face pana pe 25.02.2022. Eu am citit regulamentul intr-un magazin orange (unde am dat si precomanda). De asemenea, daca dai precomanda in magazin si duci si un telefon bay back, samsung iti da un voucher de 130 euro. Eu am dus la bay back un samsung a5 din 2016 si mi-au dat 140 euro (10euro telefonul+130 euro voucherul de la samsung)

crocodilul77
Junior
Acum nu avem decat sa asteptam. Celelalte 2 variante se pare ca intarzie. In prima zi dupa lansare, pe site-ul orange scria ca termen de livrare, pentru s22 ultra, 25.02.2022. Dupa, au modificat termenul la 10.03.2022, apoi la 16.03.2022

Nhagm
Junior entuziast
Pe toate celelalte site-uri din țara, livrarea începe cu data de 25.02, deci sunt mari șanse sa ajunga și de la orange mai devreme

Zoly
Junior
Personal nu imi fac sperante mari sa ajunga inainte de 11 martie. La emag, evomag, altex, flanco se la livra probabil. La Orange trebuie si branduit cu aplicatii pe care nu poti sa le stergi din pacate, dar le dau hide direct. Si eventual si cu un logo Orange in meniul de boot dupa sau inainte de cel de la Samsung....Data viitoare ma gandesc de 2 ori unde dau precomanda.

Salu tuturor! Termenul de incheiere oficial al precomenzilor este de 10 martie cu livrare din 11 martie. In limita stocului disponibil, se poate face livrare si mai devreme.

crocodilul77
Junior
Pai cum termenul oficial de incheiere al precomenzilor este 10.03.2022, atata timp cat la samsung si ceilalti furnizori termenul este 25.02.2022 (inclusiv in campania orange din magazine)? Daca termenul precomenzilor este 10.03.2022, castile cadou se ofera pana atunci? Pentru o comanda efectuata in magazinul fizic Orange, in data, de 12.02.2022 se primesc si castile bonus?

crocodilul77
Junior
Pe olx au aparut persoane care vand castile samsung buds pro primite cadou la achizitionarea telefonului samsung s22, cu factura de la orange din data de 11.02.2022. Deci telefoanele au fost livrate catre clienti imediat dupa lansarea din 09.02.2022

Zoly
Junior
Posibil. Eu am comanda online din 10.02.2022, dar inca nimic.