anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Telefon cu abonament

ANDREIXCT
Junior
Buna, sunt client Orange și am două abonamente la doua telefoane și internet și tv. Plătesc lunar 250 de lei pe aceste servicii și doresc sa mai deschid un abonament pentru încă un telefon care costa lunar 70 de lei. Se poate sau trebuie să aștept să se termine celelalte doua?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Depinde de bonitatea ta, adică de felul cum ți-ai respectat până acum obligațiile contractuale, dacă ți-ai plătit la timp ratele și abonamentele, etc. Eu, de exemplu, am avut și câte 4-5 rate o data, fără niciun fel de problemă. Poți face o simulare in Magazinul online sau să mergi la un Magazin fizic Orange. Eu cred că poți ( în principiu) , fără probleme. Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Miha_Z
#StarMember
Buna. Ar trebui sa faci o simulare intr-un magazin Orange sau in magazin online. În funcție de serviciile avute pe cont, fiecare client are o anumită suma in care se poate încadra ca și rate. Daca telefonul dorit depășește acea valoare, vei fi nevoit să dai un avans.

Vio73
#StarMember
Salutare! Depinde de bonitatea ta, adică de felul cum ți-ai respectat până acum obligațiile contractuale, dacă ți-ai plătit la timp ratele și abonamentele, etc. Eu, de exemplu, am avut și câte 4-5 rate o data, fără niciun fel de problemă. Poți face o simulare in Magazinul online sau să mergi la un Magazin fizic Orange. Eu cred că poți ( în principiu) , fără probleme. Baftă!