anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Restricții Huawei - telefoanele vor mai primi actualizări de securitate și de sistem?

Veronica_2
Junior entuziast
Bună dimineața, știe cineva în urma restricțiilor primite de Huawei, telefoanele vor mai primi actualizări de securitate și de sistem?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Comunicat OFICIAL Huawei - “Huawei va continua să ofere actualizări de securitate și servicii post-vânzare tuturor smartphone-urilor și tabletelor Huawei existente care au fost vândute – sau care sunt încă pe stoc – la nivel global.” https://comunitate.orange.ro/questions/2427391-sua-inaspri-restrictiile-privind-accesul-huawei-tehnologie

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

FLo1
#StarMember
Cu siguranta. Nu are a face restrictia impusa de Google face de aplicatiile lor cu functionarea sistemelor de pe telefoanele Huawei-urilor. In cel mai rau caz, un upgrade de firmware schimba si sistemul si nu vor fi probleme.

tomaciprian
Cunoscător
Chiar ieri am primit o noua actualizare software pentru al meu P30 Pro (10.1.0.140)

Razvan
#StarMember
Eu cred că vor mai primi în continuare actualizări de securitate, până la expirarea perioadei pentru care se acordă suport, 2 ani pentru telefoane low-cost și 3-4 pentru cele premium.

FaraUnID
Campion certificat
Comunicat OFICIAL Huawei - “Huawei va continua să ofere actualizări de securitate și servicii post-vânzare tuturor smartphone-urilor și tabletelor Huawei existente care au fost vândute – sau care sunt încă pe stoc – la nivel global.” https://comunitate.orange.ro/questions/2427391-sua-inaspri-restrictiile-privind-accesul-huawei-tehnologie

Vio73
#StarMember
Asta este o veste bună și sper să rămână așa! Pe de altă parte, cred că Huawei va face tot posibilul să ofere soluții alternative.

FaraUnID
Campion certificat
Si Google a declarat că va continua să livreze actualizări atât timp cât Guvernul SUA îi va permite acest lucru. Cel mai probabil se fac presiuni si se asteapta acordarea unei noi licente temporare.

Vio73
#StarMember
Dacă nu va mai câștiga actualul președinte al SUA alegerile, cred și sper că se vor schimba lucrurile și în ceea ce privește Huawei!

FaraUnID
Campion certificat
Tocmai am primit un update, pe al meu Huawei, insumand corectii e securitate Google. Zilele trecute am primit update pentru urmatoarele aplicatii: Gmail, Chrome, Prezentari, Foi de Calcul, Documente. Pentru moment cred ca suntem OK!

Vio73
#StarMember
Și eu am primit ieri actualizări de securitate pentru Huawei P 30, deci nu sunt probleme pe acest segment.