anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange plata in avans si recomandare telefon budget maxim 2000lei

AleksandruB_
Începător
Salutare, as vrea sa imi cumpăr un telefon in bugetul maxim de 2000lei. Dar nu stiu ce telefon sa aleg, sunt limitat de stocul celor de la Orange.
Mi-aș fi luat un S10 normal sau varianta "e". Treaba este ca am două abonamente la aceștia, unul creat în 2009 de 6 euro și altul de 8 euro creat în 2018.
La acel S10 este problema ca pe site sunt solicitat ori sa măresc abonamentul de 8 euro la 12 sau sa dau avans 550lei, ceea ce imi este imposibil. Iar S10e nu mai revine niciodată pe stocul lor.
Oricum achiziția va fi realizată în Orange Shop din Câmpulung Muscel.
Deci am nevoie de sugestii de telefoane până în 2000lei. Vreau sa am funcția Samsung DeX(sau ceva similar), sa fie potrivit în mâna mea (copil de 14 ani,1.75,80kg,mâna medie), sa tina 4-5 ani, sa mă pot juca PUBG, Fornite, FNaF AR, si in general jocuri foarte solicitante si grafice. Sa pot edita cat de cat in Adobe Premiere Rush, sa nu se blocheze sa nu aibă lag, sa aiba Always on Display(AMOLED),și sa nu fie HUAWEI! Preferabil Samsung.
8 Răspunsuri 8

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu îți recomand telefonul Samsung A 71, dacă tot dorești să mergi pe Samsung. E un telefon destul de bun, care îl poți lua la prețul dorit cu abonament sau de la alt magazin. https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-galaxy-a71-128gb-dual-sim-silver Poți face o simulare și să vezi cum stă treaba, cu abonament, în rate sau fără! Succes!

FLo1
#StarMember
@AleksandruB.: Daca vrei telefon de la Orange, ai de ales: - cu reinnorea abonamentului sau nu? - pe care din abonamente le pui la bataie? - cat esti dispus sa platesti in plus la abonament pentru un telefon mai bun? - esti dispus la achizitie in rate sau nu? Ca idee: la S10 e cam greu de ajuns in conditiile solicitate, dar poti incerca sa mergi pe o simulare in magazinul online pe unele modele precum s9, note9, sau a71, a51. Analizeaza-ti optiunile financiare, variantele convenabile si revino in Comunitate pe acest topic sa ne anunti ce model ai ales sau cu care te incadrezi mai bine in bugetul permis.

AleksandruB_
Începător
Deci,sunt dispus sa prelungesc unul din abonamente,normal ca in rate,nu vreau sa trec la nici un abonament ,,mai avantajos''.Ma gândisem și la A71,dar apoi am văzut că prețul la abonament pentru S10 este de aproximativ 1500lei,cea ce m-a atras,doar ca daca simulez o oferta am o mențiune caci v-a trebui sa achit un avans de circa 500lei,cea ce nu imi permit,as putea da un telefon Nokia 3,Samsung GT-S5610 si un Nokia Lumia 530 înlocul acestei sume,dar nu sti data este posibil.In legatura cu A71 nu are Samsung DeX cea ce ma deranjează,și nu știu dacă mă voi obișnui cu el ca dimensiune,e aproape cât o tableta ieftina de 7 inch,cea ce este cam greu de purtat.M-am gândit la un S10e,dar nu mai este în stoc fără posibilitatea de a reveni, și nu cred ca o sa imi aduca special pentru mine unul în stoc.

AleksandruB_
Începător
Vreau sa mentionez ca sunt atras foarte mult de UserInterface/OS/Posibilitatea de a putea customiza orice detaliu și animațe a acestuia.

Ascary
Campion certificat
Samsung Galaxy S9/Note 9 nu mai revin in stocul Orange. Samsung A71/51 nu au suport DeX. Singura varianta ramane Samsung Galaxy S10 (desi nici acesta nu mai e pe stoc dar poate revine). Poate il au la Campulung 🙂

FLo1
#StarMember
@AlexandruB. : Atunci, daca S10 e ideal pentru tine, un avans de 500 lei ar trebui sa fie un chilipir la valoarea lui, la valoarea criteriilor tale. Dar decizia iti apartine.

Vio73
#StarMember
Atunci trebuie să faci un efort și să îl iei pe S 10, dacă vrei mai multe lucruri la el. Ieftin și să aibă de toate nu prea se poate!

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

@AleksandruB. ai luat o decizie cu privire la telefonul pe care vrei să îl cumperi? Te așteptăm să ne povestești despre noua achiziție 🙂