anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

La un samsung s22 5g se poate folosi cartela veche 4g+?

white23
Începător

Buna ziua, la un samsung s22 5g , se poate folosi cartela veche 4g+? primeste semnal ? sau trebuie modificat abonamentul ? 

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Da, se poate folosi. Si nu, nu e necesara o schimbare de SIM. 5G-ul nu are nevoie de SIM nou. 

Dar are nevoie de:

1. activarea serviciului pe cont

2. abonament 5G

3. telefon compatibil 5G pentru operatorul respectiv

4. semnal 5G in zona respectiva

Mai multe detalii aici.

"Dacă ai deja o cartelă SIM compatibilă 4G, o poți folosi pe aceasta; nu este necesară schimbarea de SIM"

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

And04
Senior

Salutare, @white23 

Se poate folosi, doar ca nu o sa prinzi 5G ci maxim 4G+.

multumesc frumos !

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Da, se poate folosi. Si nu, nu e necesara o schimbare de SIM. 5G-ul nu are nevoie de SIM nou. 

Dar are nevoie de:

1. activarea serviciului pe cont

2. abonament 5G

3. telefon compatibil 5G pentru operatorul respectiv

4. semnal 5G in zona respectiva

Mai multe detalii aici.

"Dacă ai deja o cartelă SIM compatibilă 4G, o poți folosi pe aceasta; nu este necesară schimbarea de SIM"

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

@And04 te rog să te informezi înainte de a posta aberații... întâmplător folosesc un nanoSIM din 2017 și 5G funcționează fără probleme acolo unde am acoperire 5G. Important este ca în profilul de abonat să ai setările corespunzătoare, iar acestea le face Orange nu clientul.

@Anonim , salutare, din informatiile intrebarii, eu am inteles ca intrebat daca poate folosi vechea cartela pe s22 care are 5g. Daca are abonament cu 5G si are acoperire, evident ca o sa prinda 5G. Eu m-am referit doar la ce a mentionat, ca are 4g+ momentan de unde am dedus ca nu ar avea abonament pentru 5G.