anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu putem folosi emoticoane aici, în comunitate?!? Textul ar fi mai sugestiv cu ele.

Pastilchen
Explorator
La unul din răspunsurile scrise, am inserat un emoticon care nuanța cele scrise. Dar, după moderare, n-a apărut. Dacă nu sunt permise, n-o să le mai folosesc. Mulțumesc.
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Problema cu emoticoanele acestea, in special cele animate, este ca solicita foarte mult atat serverele cat si teminalele care accesaza pagina respectiva. Stiu cazuri concrete in care utilizatorii abuzau de acesti zambareti si au blocat paginile respective. Ca si comparatie: Utilizatorii care detin telefoane ceva mai slabe dpv hardware si care au incercat sa acceseze o pagina web extrem de incarcata cu imagini, animatii, bannere mai mult ca sigur au observat faptul ca aceasta se incarca extrem de greu, iar telefonul incepe sa se incalzeasca mai mult decat in mod normal sau chiar sa se blocheze.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Au fost mai multe sugestii de acest gen, nu stim daca vom putea folosi vreodata, dar, nu sunt interzise 🙂 Le mai folosesc si eu, insa, pe cele pe care le stiu, din semne 😉

Anca07
#StarMember
Mi-a aparut cam tarziu descrierea la intrebarea ta, si testasem si eu acest lucru in raspunsul meu si da din pacate nu putem insera emoji/emoticoane. Cred ca platforma nu permite, deoarece sunt setari diferite pentru a le recunoaste. Speram sa apara pe mai tarziu. Pana atunci, dupa cum zice si Jay, folosim semnele cu care deja ne-am obisnuit toti:)

mariussruben89
Explorator entuziast
Da deocamdata,am observat ca acele emoticoane,nu se pot folosi,atat doar ca punem noi ceea ce știm si esentiale.

Vio73
#StarMember
Nu, nu se pot folosi.

FaraUnID
Campion certificat
Problema cu emoticoanele acestea, in special cele animate, este ca solicita foarte mult atat serverele cat si teminalele care accesaza pagina respectiva. Stiu cazuri concrete in care utilizatorii abuzau de acesti zambareti si au blocat paginile respective. Ca si comparatie: Utilizatorii care detin telefoane ceva mai slabe dpv hardware si care au incercat sa acceseze o pagina web extrem de incarcata cu imagini, animatii, bannere mai mult ca sigur au observat faptul ca aceasta se incarca extrem de greu, iar telefonul incepe sa se incalzeasca mai mult decat in mod normal sau chiar sa se blocheze.

Miha_Z
#StarMember
Si mie mi-ar place sa inserez "aplauze sau semnul like" la un raspuns bun, dar nu merg. Probabil ca prin folosirea lor excesiva s-ar ingreuna accesul la pagina respectiva si nu ne dorim acest lucru. 🙂

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut! Da, deocamdată nu avem emoticons, vom vedea pe viitor. Vă mulțumim pentru părerile voastre 🙂