anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Dacă desfac panourile laterale de la PS5 ca sa îl curăț pierd garanția?

Theo1233
Începător

Buna seara! Dacă desfac panourile laterale de la ps5 ca sa îl curăț de praf pierd garanția?

1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember

Salut @Theo1233

Am vorbit cu cei de la PlayStation si nu se pierde garanția daca dai capacele laterale jos. Trebuie sa ai grija sa nu deteriorezi alte parti care sunt acoperite de aceste capace atunci cand o sa cureți produsul. Nu desface si nu scoate alte componente, asta ar afecta garanția. 

Daca mai ai întrebări pe viitor le poți adresa celor de la support,  

prin telefon: 0358630021

sau email: support@ro.playstation.com

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

FLo1
#StarMember

@Theo1233: Bun venit în Comunitate. În general, indiferent de produsul electronic, părțile prinse cu șuruburi nu sunt dedicate intervenției neautorizate. Dacă sunt doar 2-3 cleme care mențin acel suport lateral, NU cred că pun în pericol pierderea garanției, indiferent de produs.

Numai bine.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Să te uiți dacă nu cumva acele șuruburi au sigiliu, că atunci poate fi o problemă dacă le desfaci. Sunt unele care au ceva vopsea pe ele, nu știu dacă este cazul la tine.

În rest, nu cred să fie probleme!

Baftă!

RafaHelper
#StarMember

Salut @Theo1233

Am vorbit cu cei de la PlayStation si nu se pierde garanția daca dai capacele laterale jos. Trebuie sa ai grija sa nu deteriorezi alte parti care sunt acoperite de aceste capace atunci cand o sa cureți produsul. Nu desface si nu scoate alte componente, asta ar afecta garanția. 

Daca mai ai întrebări pe viitor le poți adresa celor de la support,  

prin telefon: 0358630021

sau email: support@ro.playstation.com