anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Camere IP de supraveghere animale si copii

Florin_D
Cunoscător certificat
De ceva vreme am achizitionat o camera de supraveghere IP pentru a-mi monitoriza animalul de companie. Este o camera care se conecteaza doar pe WI-FI cu posibilitatea de ai monta si un card micor sd. Pe langa toate acestea, camera pe care am ales-o este una care de 4 luni de cand o detin nu mi-a inselat nici macar o secunda asteptarile, ba chiar mi le-a depasit. Camera are posibilitatea sa filmeze 1080P (full hd) , dar pe langa asta exista posibilitaea de a o roti 360 grade precum si sus-jos 110 grade. Pe langa acestea, aceasta mai are si posibilitatea de a filma in bezna totala intrucat are si night vision prin infrarosu pe o distanta de pana la 20m. De asemenea poate fi accesata fie din reteaua locala dar si din internet prin intermediul unei aplicatii foarte stabile cu o intarziere de feed video minim, dar si de a putea auzi ce se intampla in locul unde se afla intrucat are si microfon.
Practic este o camera as putea spune perfecta pentru ce am achizitionat-o eu.
Voi ce parere aveti despre acest tip de camere, daca folositi, ce folositi si mai ales pentru ce!?
16 Răspunsuri 16

DanielaH
Moderator
@Florin D, de când cu postarea ta, cochetez din ce în ce mai mult cu ideea de a-mi lua și eu o astfel de cameră. Deși câinele nostru este departe de a fi unul foarte activ și zbuciumat (mai ales acum, vara, stă mai toată ziua și zace/ doarme și doar se mută din "patul" lui pe canapeaua noastră și invers :)), aș fi tare curioasă să văd ce face el o zi întreagă singur, singurel acasă :) Mulțumim pentru topic! Chiar m-a incitat la o astfel de achiziție 🙂

Ascary
Campion certificat
Daniela cauta Nest Cam Indoor,best camera ever 🙂