anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se pot primi bani de la o persoana care nu are cont Orange Money?

Miha_Z
#StarMember
M-a rugat un prieten sa-i trimit bani prin Orange Money. Din pacate eu nu am aceasta aplicatie de la Orange si nu stiu daca pot sa-l ajut.
Pot sa-i transfer chiar daca nu am cont Orange Money?
1 Soluţie acceptată‚

svetalex
Senior certificat
Dacă nu aveti Orange Money puteți să alimentați contul dacă dețineți un cont/card la altă bancă din România prin două moduri : 1.transfer în lei de la o Bancă la care aveți cont(aveți nevoie de IBAN-ul titularului) 2. pe site-ul Orange în secțiunea Orange Money unde puteți alimenta contul cu cardul dar trebuie să știi numărul de telefon al persoanei respective (Este ca și când ați face o plată cu cardul obișnuită - în secțiunea dedicată introduceți datele personale și pe cele ale cardului)

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Vio73
#StarMember
Dacă nu ai cont la o anumită bancă, nu poți transfera bani către ea? Eu cred că da!

Ascary
Campion certificat
Da,se pot primi prin două modalități,cel obișnuit prin codull IBAN sau pe siteul Orange Money cu cardul având grijă să completezi toate datele beneficiarului din formular,nume,număr de telefon,datele personale și numărul cardului.

svetalex
Senior certificat
Dacă nu aveti Orange Money puteți să alimentați contul dacă dețineți un cont/card la altă bancă din România prin două moduri : 1.transfer în lei de la o Bancă la care aveți cont(aveți nevoie de IBAN-ul titularului) 2. pe site-ul Orange în secțiunea Orange Money unde puteți alimenta contul cu cardul dar trebuie să știi numărul de telefon al persoanei respective (Este ca și când ați face o plată cu cardul obișnuită - în secțiunea dedicată introduceți datele personale și pe cele ale cardului)

Vio73
#StarMember
Interesant și bine de luat în calcul, în caz că achiziționez serviciul.

Ascary
Campion certificat
E bine sa achiziționezi serviciul Orange Money,nu te costa nimic.

Miha_Z
#StarMember
In urma discutiilor cu voi, m-ati cam determinat sa incerc si acest serviciu.

Vio73
#StarMember
Sincer, o să-l încerc și eu în viitor!

Romeo_
Senior certificat
Da,din ce am citit se poate face transfer din aplicatia cardului tau pe Orange Money al prietenului tau(exact asa cum se alimenteaza cardul Orange Money cu cardul de salariu)