anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se pot activa plati recurente cu Orange Money?

Anca07
#StarMember
As vrea sa stiu, daca se pot activa plati recurente cu ajutorul orange money, si daca da, cum? Multumesc frumos!
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Dacă ne referim la plățile din aplicația Orange Money (din contul Orange Money), în acest moment nu se pot seta plăți recurente. În schimb, se pot seta ca favoriți anumiți furnizori pentru a fi vizibili în prima parte a listei, iar de acolo se urmează pașii de scanare sau introducere cod abonat/ cod atm etc., apoi valoarea de plată apare automat și se efectuează plata după confirmare cu amprentă/ face ID sau PIN. Acești pași trebiuie urmați la fiecare plată de factură.

 

Dacă ne referim la plăți recurente cu cardul de debit Orange Money, acesta este un instrument de plată care este introdus într-un sistem (de ex. Netflix) iar banii se iau automat de către compania care oferă „produsul” respectiv (Netflix) deoarece cardul Orange Money este sub sigla VISA și poate fi folosit ca orice alt card de la banci tradiționale.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

teacher_
#StarMember
Se pot plati facturi, simplu și rapid. Instalează aplicația Orange Money. https://www.orange.ro/money/ Nu cred că există opțiunea de plata recurenta. Eu știu că se pot plati doar la POS sau la comercianți, cu cardul Orange, precum și plăți la utilități online dar nu recurente, așa cum ar fi Internet Banking.

Miha_Z
#StarMember
Consider ca ar trebui sa fie si aceasta varianta de plata in aplicatia Orange Money. Vezi la Plati daca ai "Plata recurenta" si apoi alegi frecventa si perioada acesteia.

Ascary
Campion certificat
Buna Anca.Din păcate momentan nu se pot activa plati recurente prin Orange Money.

Razvan
#StarMember
Orange Money nu este instituție bancară, și din aceasta cauză, momentan, nu sunt active plățile recurente, ca și în cazul băncilor clasice.

Laura_cio
Senior
Nu se poate efectua plata recurenta prin Orange Money.

Anca07
#StarMember
Multumesc frumos pentru lamuriri. Am cautat si nu gasisem, si de asta am vrut sa stiu daca cineva stie ceva in acest sens.

Bogdan_I_1
Începător
Ce sa mai spui, nu se poate dom'ne..

Ascary
Campion certificat
Se poate Bogdan,eu folosesc plata recurentă pentru Spotify,Youtube,Netflix,HBO,Digi si iQOS. Un moderator trebuie sa reactualizeze soluția dată.

DanielaH
Moderator

Dacă ne referim la plățile din aplicația Orange Money (din contul Orange Money), în acest moment nu se pot seta plăți recurente. În schimb, se pot seta ca favoriți anumiți furnizori pentru a fi vizibili în prima parte a listei, iar de acolo se urmează pașii de scanare sau introducere cod abonat/ cod atm etc., apoi valoarea de plată apare automat și se efectuează plata după confirmare cu amprentă/ face ID sau PIN. Acești pași trebiuie urmați la fiecare plată de factură.

 

Dacă ne referim la plăți recurente cu cardul de debit Orange Money, acesta este un instrument de plată care este introdus într-un sistem (de ex. Netflix) iar banii se iau automat de către compania care oferă „produsul” respectiv (Netflix) deoarece cardul Orange Money este sub sigla VISA și poate fi folosit ca orice alt card de la banci tradiționale.

Ascary
Campion certificat
A,ok am crezut ca initiatorul si Bogdan se refera la platile recurente cu cardul Orange Money. Multumesc frumos Daniela.