anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot veni cu salariul la Orange Money?

Ascary
Campion certificat
As vrea să-mi mut salariul de la banca actuala unde-i este virat în cont la Orange Money că sa nu mai fac transfer ulterior intre cele doua conturi. Se poate așa ceva?
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Da, este posibil, angajatul poate oferi angajatorului contul IBAN asociat cardului și va primi salariul direct in Orange Money.

Vizualizare soluţie în postul original

30 Răspunsuri 30

Jay
Campion certificat
La asta mă gandesc si eu de câteva zile, dar, nu prea sunt de acord cu mine.. ma tot intreb daca-mi simplifica viata sau nu.. Nu stiu daca pot sa achit cu telefonul prin aplicația pe care o am acum.. dar, in acelasi timp sunt mulțumită de cum ma inteleg cu ea..

Miha_Z
#StarMember
Jay eu platile le fac la Pay point, deci mi-ar simplifica oarecum acest aspect. Avantajul meu este ca Pay point-ul il am la munca, deci oricum tot trebuie sa-mi fac drum acolo.

Ascary
Campion certificat
Jay eu te aștept să folosești cat de curând acest serviciu. Te ajut cu orice informație vei avea nevoie după aceea.

Jay
Campion certificat
Am retinut, Ascary.. Multumesc :)!.. Momentan am internet si mobile banking si tocmai am verificat.. încă nu merge sa plătesc cu telefonul.. doar scanează facturile si ia datele.. destul de simplu.. Ma loghez cu amprenta, ii dau generare cod plata si cam atat.. Si de curând se pot plati si taxele la stat..

Miha_Z
#StarMember
N-ar fi tot sistemul asta de plata si la Orange Money?

Romeo_
Senior certificat
Asta e problema Miha / La o multinationala / Ca doar ei ne aleg banca / Cred c-asa-i intreaga tara

Vio73
#StarMember
Sunt bune și răspunsurile în versuri. Felicitări!

Adax
Junior entuziast
Posibil teoretic ai deja un iban valabil. eu am transfer de pe un card de de BCR pe cardul de Orange și a mers.

mariussruben89
Explorator entuziast
Salutari La fel si eu ,cu BRD,lucra compania, Dar avand in vedere ca nu poti folosi ca principal cont si de salariu, doar prin transfer bancar,am observat ca este si un cost de administrare 10 lei/luna,daca nu ai minim 2 tranzactii si minim 500lei,intrati in cont ,cel putin pe cel de Premium,respectiv 40lei/luna,ai in plus,asigurare calatorie,inclus,acces la bussines salon,in aeroporturi. Eu as vedea acest program Orange money si ca un cont de economii, clar cu minim 500lei pe luna intrati si minim 2 tranzactii ,sau si pentru platiile facturiilor, aceste 2 lucruri, este totusi un pas,deocamdata. Atasat,un link,legat de comisioane,administrare. https://www.orange.ro/money/card-debit/

Eluta
Junior entuziast
Dar extrasul de cont pt angajator de unde il putem lua

DanielaH
Moderator
@Eluta, extrasul de cont poate fi obținut chiar din aplicația Orange Money. Din meniu selectezi "Tranzacții și extrase", apoi "Extras de cont", selectezi luna și apoi "Generează extras de cont".

Eluta
Junior entuziast
Multumesc frumos pt lamurire

Eluta
Junior entuziast
Bun ... si codul IBAN este cel din tranzactii

Eluta
Junior entuziast
Gata m am lămurit si cum trimite IBAN ul .... Deci...acest card având un cod IBAN il pot da angajatorului pt a primii salariul.....

FaraUnID
Campion certificat
IBAN-ul il gasesti si in sectiunea Setari Cont si este ceva de genul RO47ORMFXXXXXXXXXXORANGE Teoretic da, poti incasa salariul in acest cont. Practic este posibil ca angajatorul tau sa strambe din nas motivand faptul ca el are nu-stiu-ce conventie cu banca X si ca el lucreaza doar prin banca respectiva