anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot adăuga în Orange Pay un card emis de o alta banca?

Miha_Z
#StarMember
Carduri emise de alte banci adaugate in Orange Pay.
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Asa este - nu se poate. Orange Pay este o aplciatia mobila Orange Money pentru plata cu telefonul Android. Similar, nici in ING Pay sau BT Pay nu se pot proviziona carduri Orange Money.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Vio73
#StarMember
Nu cred că se poate.

Ascary
Campion certificat
Nu,sub nici o forma.

Ascary
Campion certificat
Doar Google Pay și Apple Pay permit înrolarea tuturor cardurilor valide,însă aceste aplicații nu sunt disponibile in Romania.

Ascary
Campion certificat
Că să dezvolt ,Orange Pay a fost creat strict pentru cardurile Orange Money

Vio73
#StarMember
Interesant. Asta chiar nu știam, dar bănuiam că se poate.

Razvan
#StarMember
Nu poți inrola alte carduri. Pana la urma e în interesul lor, sa folosești cardurile emise de Orange, mai un comision de administrare, acces mai ușor în cont când ai nevoie de ajutor.

Ascary
Campion certificat
Politica Orange referitoare la acest aspect mi se pare ok . Cum ar fi fost sa poți înrola carduri Revolut fara că Revolut să plătească nimic pentru aplicație. Unele bănci au propriile aplicații dar sunt și entități financiare gen Revolut care ar profita de pe urma unei aplicații gen Orange Pay,dar ar fi in detrimentul Orange. Astfel Orange nu tolerează nici un competitor in propriile aplicații. Ceea ce mi se pare corect,deși eu unul as fi înrolat bucuros un card Revolut sau unul CEC Bank...dar care ar mai fi fost câștigul Orange atunci ? 🙂

Vio73
#StarMember
E destul clar, nu se poate.

DanielaH
Moderator
Asa este - nu se poate. Orange Pay este o aplciatia mobila Orange Money pentru plata cu telefonul Android. Similar, nici in ING Pay sau BT Pay nu se pot proviziona carduri Orange Money.