anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Poprire pe Orange Money

bogdan_osan
Junior entuziast
Salutare. Acum mai mulți ani am făcut abonament la cineva pe contul meu care mi-a făcut cost suplimentar foarte mare și pe care evident nu l-am mai plătit pentru că nu mi s-a părut corect să plătesc ceva ce nu am consumat eu. Mă rog.. chestia este că pe atunci s-au adunat niște datorii care au ajuns la o firmă de recuperare prin 2013 dar nu am fost executat silit niciodată. Și din ce am înțeles firma aceea a pierdut dreptul de a ma executa silit prin prescriere după 3 ani. Dacă îmi fac cont Orange money, Orange îmi va reține acei bani din trecut? Am vorbit cu cineva de la ofertare și mi s-a spus că trebuie să achit o garanție de 200 și ceva de lei dacă doresc să revin în rețea.
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, bogdan_osan. Colegii au confirmat informația pe care ai primit-o pe chat și avem câteva completări: - dacă ai PrePay atunci poți să deschizi cont Orange Money pe numărul respectiv oricând dorești, direct din aplicație - dacă în acest moment nu ești client Orange și dorești să deschizi un abonament nou în rețea se poate solicita un fond de garanție pentru o perioadă de 3 luni. După ce expiră cele 3 luni, suma achitată de tine se virează direct în contul de facturi şi va fi utilizată pentru a acoperi valoarea facturilor ce se vor emite ulterior pentru abonamentul nou activat. După deschidere abonament poți deschide și cont Orange Money pe numărul de abonament.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, bogdan_osan. Îi vom întreba pe colegii de la Orange Money și revenim cu un răspuns.

bogdan_osan
Junior entuziast
@Mihaela C. am vorbit cu colegii de pe chat aici pe orange.ro si au zis ca acea datorie din 2013 nu mai tine deja de Orange, si ca Orange nu imi va retine bani. Datoriile odata vandute, mi s-a spus ca nu se intorc inapoi la Orange. Compania de recuperari putea sa ma execute silit pana in 2016, dupa acest an, prescriindu-se dreptul legal de a face asta, pentru ca nu au facut-o. Totusi as sunt curios ce iti vor spune tie colegii.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, bogdan_osan. Colegii au confirmat informația pe care ai primit-o pe chat și avem câteva completări: - dacă ai PrePay atunci poți să deschizi cont Orange Money pe numărul respectiv oricând dorești, direct din aplicație - dacă în acest moment nu ești client Orange și dorești să deschizi un abonament nou în rețea se poate solicita un fond de garanție pentru o perioadă de 3 luni. După ce expiră cele 3 luni, suma achitată de tine se virează direct în contul de facturi şi va fi utilizată pentru a acoperi valoarea facturilor ce se vor emite ulterior pentru abonamentul nou activat. După deschidere abonament poți deschide și cont Orange Money pe numărul de abonament.