anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Plata pentru persoane juridice nu se poate face direct din aplicatia orange money?

ovi_4
Junior
Plata pentru persoane juridice nu se poate face direct din aplicatie?
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Plata facturilor de utilitati si a facturii Orange este disponibila doar pentru persoanele fizice si din pacate, nu se pot plati facturi pentru persoanele juridice.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Gasesti mai multe informatii in subiectul din link.. https://comunitate.orange.ro/questions/1984972-cont-orange-money-card-firme

teacher_
#StarMember
Nu, din aplicația Orange Money nu se pot plati abonamente pe persoane juridice! Pur și simplu nu lasă sistemul. Dacă numărul introdus este înregistrat pe persoană juridică o să dea eroare.

Ascary
Campion certificat
Esti sigur teacher? Poti sa ne dai un link de unde ai aceasta informatie?

teacher_
#StarMember
Pai cel puțin când mi-am făcut eu card, doamna de la Orange Shop mi-a zis așa: Daca numărul de telefon este pe persoană juridică, nu puteți să vă faceți card, și nici nu puteți plăti prin Orange Money abonamentul unui număr aferent unei persoane juridice. Nu am sursa, astea sunt cuvintele ei. 🙂 Norocul meu că am și prepay, și l-am făcut pe prepay.

ovi_4
Junior
nr de telefon asociat contului este pe pesoana juridica

Salut! Plata facturilor de utilitati si a facturii Orange este disponibila doar pentru persoanele fizice si din pacate, nu se pot plati facturi pentru persoanele juridice.

ovi_4
Junior
Doar factura orange nu functioneaza ,celelalte de utilitati fuctioneaza!!!