anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Plata factura furnizori Orange Money

And04
Senior

Salutare!

In aceasta dupa-amiaza am incercat sa platesc o factura, cu Orange Money, prin intermediul optiunii de "Plata furnizori". Pentru ca factura era pe hartie iar codul de bare era "neinteligibil" pentru a scana factura, am incercat sa selectez manual furnizorul si sa introduc codul de bare.

Am observat insa ca icon-urile pentru furnizori nu mai pot fi accesate, in sensul ca apar doar categoriile mari ca de exemplu: "Gaze", "Electricitate" etc, nu si furnizorii atunci cand selectezi o categorie anume, asa cum era pana acum. S-a scos aceasta optiune sau este un bug? Mentionez ca aplicatia este la ultima versiune, pe un telefon cu Android.

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut!

Vorbim de o factura Orange? Daca da, la mine apare...

Daca nu gasesti, incearca sa mergi la Plata Furnizori si cauta "Orange" (in cazul asta) folosind functia de cautare din coltul din dreapta sus.

arsradu_0-1677775949849.png

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Vio73
#StarMember

Salutare!

Eu, de exemplu, în situații din astea, plătesc virând suma în contul furnizorului și nu sunt probleme.

Baftă!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut!

Vorbim de o factura Orange? Daca da, la mine apare...

Daca nu gasesti, incearca sa mergi la Plata Furnizori si cauta "Orange" (in cazul asta) folosind functia de cautare din coltul din dreapta sus.

arsradu_0-1677775949849.png

Client Orange

Era vorba despre o factura pentru un alt furnizor, am uitat sa specific lucrul acesta 🙂

Da, aparent merge cu functia de cautare, sa cauti dupa numele furnizorului. Super, merci!

 
 

 

 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Excelent! Cu mare placere. Ma bucur ca te-am putut ajuta! 😄

Client Orange

DanielaH
Moderator

Salut!

Opțiunea nu s-a scos, momentan este o eroare. Nu se pot accesa din meniul "Plata furnizori" alți furnizori în afară de Orange pentru utilizatorii de Andorid cu versiunea de aplicatie 2.9.10. Situația va fi remediată în scurt timp. Opțiunea de scanare funcționează.
 
Update - situația a fost remediată