anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Plata cu telefonul mobil folosind un card Sodexo

Danny_1
Junior
Am incercat cu telefonul sa fac o plata prin functia NFC folosind cardul de bonuri cu care ma scanez la aparatele din magazine. In cazul nostru telefonul mobil nu misca nimic pe ecran, imi spunea sa apropi cardul, eu il apropiam si nu se intampla nimic, modelul telefonului este huawei p20 lite.
Nu este compatibil cardul de bonuri cu functia NFC?
Sau nu functioneaza la telefon ceva?
1 Soluţie acceptată‚

Anca07
#StarMember

Nu stiu daca folositi sau nu, insa acea aplicatie despre care vorbea arsradu, a aparut, si sunt f multumita de ea. Functioneaza ireprosabil, si e foarte fain pentru ca de multe ori nu am cardul de bonuri la mine:) am atasat poza pentru cei care nu stiu despre ce aplicatie e vorba - SodexoPay - puteti descarca din Google Play

Aici mai multe detalii: https://www.sodexo.ro/sodexopay-platesti-cat-ai-zice-pay/

Vizualizare soluţie în postul original

21 Răspunsuri 21

Neaplicabil
rafa.bloger de ce ar face Sodexo loc de adaugat carduri virtuale de la alti producatori in aplicatia lor? :)))) Tu vrei sa-mi spui ca poti sa adaugi orice alt card in aplicatia facuta de Sodexo pentru cardurile lor, mai putin cardurile lor?

RafaHelper
#StarMember
@arsradu faceam referire la carduri de fidelitate, nu stiu motivul, bănuiesc ca pentru a oferi promotii împreună cu ceilalți. In ceea ce priveste ultima ta întrebare, ti-am răspuns deja, mi se pare a fi retorica. Daca este nevoie de mai multe explicații te rog sa mă anunți 🙂

Neaplicabil
@rafa.bloger, da, acuma am vazut ca sectiunea aia de Carduri Virtuale se refera exclusiv la carduri de reduceri... My bad. Pai in cazul asta, raspunsul e foarte simplu: nu se poate folosi cardul de bonuri pentru plati cu telefonul (inca). Mersi frumos de informatii. 🙂

Danny_1
Junior
Va multumesc inca odata pentru implicarea voastra. Sigur ca am uitat sa metionez aplicatia prin care am incercat sa fac o tranzactie online, este vorba despre aplicatia youtube. Am reusit sa efectuez tranzactia respectiva fara card si mam luminat umpic cam tarziu ca iei cer defapt sa platesti lunar sa devi membru in grupul lor si sa beneficiezi de servici implus de la iei. Am renuntat la grupul lor si sper sa nu ma taxeze dupa ce expira cele doua luni gratuite.

Danny_1
Junior
Salut, arsradu Din pacate nu am reusit sa instalez o aplicatie anume petru card. Am incercat sa fac lucru asta si nam reusit probabil ca cei dela sondexo nu au dezvoltat o aplicatie prin care poti efectua plati online direct cu telefonu.

Anca07
#StarMember

Nu stiu daca folositi sau nu, insa acea aplicatie despre care vorbea arsradu, a aparut, si sunt f multumita de ea. Functioneaza ireprosabil, si e foarte fain pentru ca de multe ori nu am cardul de bonuri la mine:) am atasat poza pentru cei care nu stiu despre ce aplicatie e vorba - SodexoPay - puteti descarca din Google Play

Aici mai multe detalii: https://www.sodexo.ro/sodexopay-platesti-cat-ai-zice-pay/

Vio73
#StarMember
Chiar dacă nu folosim acum, pe viitor este foarte posibil s-o folosim. Mulțumim, Anca!