anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

PIN accesare aplicație Orange Money

imch
Cunoscător certificat
Mi-am instalat aplicatia Orange Money acum ceva vreme. Intre timp mi s-a stricat telefonul, am folosit vreo 2 luni unul intermediar. Abia acum mi-am luat noul telefon, am reinstalat aplicatia si constat ca nu imi aduc aminte PIN-ul. Aveti idee cum o pot accesa?
1 Soluţie acceptată‚

imch
Cunoscător certificat
Hai sa va spun cum am reusit sa o rezolv: am constatat ca exista un numar de contact *111 la care am sunat sa resetez PIN-ul (ca problema mea era legat de PIN-ul de acces in aplicatie, nu de PIN-ul card-ului, deocamdata nu am card). Am solicitat transfer la operator și dansii mi-au resetat PIN-ul. Acum am alta belea, dar tot la ei sun, ca mi s-a blocat contul Orange Money. Dar operatorul mi-a spus ca, daca se intampla ceva de genul asta, sa revin si se rezolva.

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

Miha_Z
#StarMember
Consider ca este ca la oricare alta aplicatie instalata. Dai pe "Am uitat parola", introduci adresa de email folosita in momentul crearii contului si apoi vei primi un email de resetare a parolei pentru acel cont. Succes.

Vio73
#StarMember
Probabil că o să primești informații suplimentare la 300 sau la un Shop.

Ascary
Campion certificat
După reinstalare a aplicației,te autentifici apoi intri la detalii card și acolo dai click pe butonul resetare PIN și îți pui un alt PIN. Gata 🙂

Vio73
#StarMember
Cred că necesită un pic de atenție treaba asta!

imch
Cunoscător certificat
Hai sa va spun cum am reusit sa o rezolv: am constatat ca exista un numar de contact *111 la care am sunat sa resetez PIN-ul (ca problema mea era legat de PIN-ul de acces in aplicatie, nu de PIN-ul card-ului, deocamdata nu am card). Am solicitat transfer la operator și dansii mi-au resetat PIN-ul. Acum am alta belea, dar tot la ei sun, ca mi s-a blocat contul Orange Money. Dar operatorul mi-a spus ca, daca se intampla ceva de genul asta, sa revin si se rezolva.

Vio73
#StarMember
Felicitări!

Miha_Z
#StarMember
Bravo imch, pana la urma este o aplicatie mai serioasa si trebuie tratata cu simtul raspunderii. Mi se pare normal ca firma sa-si ia masuri de precautie si codul sa fie dat personal beneficiarului in urma unor informatii confidentiale.

imch
Cunoscător certificat
Nici macar nu ti se da. Se reseteaza si tu stabilesti un nou PIN. E cam ca la banca, primesti PIN-ul cardului in plic si doar tu il vezi. Daca vrei sa il imparti dupa aceea, e problema ta. Daca stai sa te gandesti, PIN-ul este cheia spre transferuri bancare cu banii tai, drept pentru care este necesar un nivel de securitate ridicat.

Ascary
Campion certificat
Adevărul că suportul tehnic la Orange Money este super bun. La început când știam foarte puține despre acest serviciu care acum îl folosesc zilnic,consultanții au fost mereu amabili și nu m-au lăsat până nu am rezolvat problema.

Ciucuras
Cunoscător certificat
In general am același pin ptr toate cardurile, asa am pus și la aplicația Orange money, tocmai ptr a nu întâmpină aceasta problema. E mai sigur asa, nu împărtășești cu nimeni pinul și ești în siguranta

Ascary
Campion certificat
Da,același PIN îl am și pe celelalte carduri de la alte bănci. E imposibil să te încurci in PINuri când ai doar unul singur.