anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange Money - USSD *111# nefunctional?

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Hello,

Serviciul *111# de la Orange Money e nefunctional? Sau e accesibil doar abonatilor…pentru un motiv anume? :))

Am incercat mai devreme, si imi da eroare.

Intreb pentru ca pe site este (https://www.orange.ro/help/cum-activez-serviciul-orange-money-2008) dar functional…nu prea. Asta daca nu cumva am nimerit eu o pagina expirata.

Asa ca intrebarea este: ar trebui sa functioneze serviciul *111#? Daca da, aveti idee de ce mie imi spune ca serviciul nu exista?
Client Orange
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Salut! Colegii ne-au confirmat că serviciul *111# a fost decomisionat la jumatatea lunii octombrie având în vedere că numărul scurt USSD *111# nu mai putea fi utilizat de când s-a trecut la autentificarea prin PIN de 6 cifre. Vom corecta/ actualiza și informația de pe site. Mulțumim mult pentru sesizare.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

DanielaH
Moderator
@arsradu, este vorba despre *111 sau *111#? Nici acesta (*111) nu funcționează? Întreb colegii și revin.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Buna, Daniela! *111# da eroarea de mai sus. 🙂 *111 merge si pare sa fie corect. Dar este apel de voce, nu request USSD. Sa inteleg ca nu mai exista USSD *111# cum scrie pe site? Daca nu, cred ca ar trebui actualizata informatia de pe site. 🙂
Client Orange

DanielaH
Moderator
Salut! Colegii ne-au confirmat că serviciul *111# a fost decomisionat la jumatatea lunii octombrie având în vedere că numărul scurt USSD *111# nu mai putea fi utilizat de când s-a trecut la autentificarea prin PIN de 6 cifre. Vom corecta/ actualiza și informația de pe site. Mulțumim mult pentru sesizare.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Foarte clar. Multumesc frumos! 🙂
Client Orange