anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange Money - modificare condiții acordare puncte thank you de la 1 iulie 2021!

Jay
Campion certificat
Pentru cei care folosesc Orange Money și pot crede ca este o eroare ce tine de actualizarea punctelor thank you..
Începând cu 1 iulie, s-au schimbat condițiile de acordare a punctelor thank you pentru tranzacțiile efectuate în Orange Money.. veți primi puncte doar pentru tranzacțiile efectuate cu cardul, nu si pentru transferuri..
Sursa:
https://www.orange.ro/money/oferte rubrica Loialitatea răsplătită la fiecare plată..
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut tuturor!

 

De la 1 iulie 2021 clienții Orange Money care au număr de telefon eligibil în Programul de Loialitate Orange Thank You (OTY) vor aduna puncte OTY suplimentare exclusiv pentru tranzacțiile cu cardul de debit sau de credit Orange Money. Bineințeles, indiferent cum aleg sa plătească: 

• cu smartphone (prin Apple Pay, Google Pay sau Orange Pay) 

• smartwatch (prin Apple Pay, Fitbit Pay sau Garmin Pay) 

• card virtual (pe internet)

• card fizic

 

Recapitulăm așadar tranzacţiile Orange Money care pot aduce clienţilor abonaţi beneficii în puncte OTY:   

• 20% din valoarea în euro pentru plăți factură Orange în aplicația Orange Money (din meniul “Plata furnizori”) şi, in plus, 

• 50 puncte maximum/ lună pentru fiecare tranzacţie de tipul plată în magazine sau pe internet cu card Orange Money, astfel:

- card de debit Clasic sau de credit: cate 1 punct/ tranzacție sau 

- card de debit Platinum (cate 2 puncte/ tranzacție) 

Vizualizare soluţie în postul original

31 Răspunsuri 31

raz138
Junior
Asa este pentru plata facturilor nu am mai primit puncte nici pentru alimentare card sau retrageri atm

Vio73
#StarMember
Observ în continuare că la alimentări nu primesc puncte, ci doar la plăți!

DanielaH
Moderator

Salut tuturor!

 

De la 1 iulie 2021 clienții Orange Money care au număr de telefon eligibil în Programul de Loialitate Orange Thank You (OTY) vor aduna puncte OTY suplimentare exclusiv pentru tranzacțiile cu cardul de debit sau de credit Orange Money. Bineințeles, indiferent cum aleg sa plătească: 

• cu smartphone (prin Apple Pay, Google Pay sau Orange Pay) 

• smartwatch (prin Apple Pay, Fitbit Pay sau Garmin Pay) 

• card virtual (pe internet)

• card fizic

 

Recapitulăm așadar tranzacţiile Orange Money care pot aduce clienţilor abonaţi beneficii în puncte OTY:   

• 20% din valoarea în euro pentru plăți factură Orange în aplicația Orange Money (din meniul “Plata furnizori”) şi, in plus, 

• 50 puncte maximum/ lună pentru fiecare tranzacţie de tipul plată în magazine sau pe internet cu card Orange Money, astfel:

- card de debit Clasic sau de credit: cate 1 punct/ tranzacție sau 

- card de debit Platinum (cate 2 puncte/ tranzacție) 

Vio73
#StarMember
Mulțumim! Deci încet, încet le taie pe toate! Dacă le taie și pentru plăți, chiar nu mai văd de ce l-aș ține!

DanielaH
Moderator
Colegii noștri de la Orange Money vă mulțumesc foarte mult pentru feedback. În urma postărilor voastre aici au făcut niște modificări și au rearanjat informația de pe site (https://www.orange.ro/money/oferte/) pentru a fi mai clară și mai simplu de înțeles. Încă o dată, apreciem contribuția voastră și va mulțumim.

Jay
Campion certificat
@Daniela, mult mai bine.. acum e mai clar pentru toată lumea.. @Vio, mie îmi folosește cât nu e cu taxa, pentru ca pun ceva pe el și i-l las mamei pentru cumpărături.. il are mereu la îndemână..

RafaHelper
#StarMember
@jay se pare ca ai avut dreptate, desi informațiile de pe site spuneau altceva. Îmi pare rău ca nu am verificat si eu cu un consultant si îmi pare rău ca nu suntem informații din timp despre aceste schimbării. @DanielaH mulțumim frumos pentru clarificări. ‏‏‎ ‎ @all va recomand sa cereți Orange Money punctele TY aferente tranzacțiilor eligibile pana la data de 07.07.2020 având in vedere textul public de pe site aflat pana ieri. Eu o sa fac acest lucru având in vedere ca am multe tranzacții eligibile cu regulamentul afișat pana la data de 07.07.2020 "1 punct pentru fiecare tranzactie (alimentare cont, plata cu cardul, plata factura Orange sau de utilitati la peste 70 furnizori, reincarcare Orange PrePay, incasare in lei, transferuri in lei/valuta, aprobare credit My Reserve). De la 1 iulie 2021, pentru tranzactii cu cardul de debit Classic sau cel de credit Orange Money 2 puncte pentru fiecare dintre tranzactiile de mai sus efectuate de catre clientii Orange care detin si un card de debit Platinum. De la 1 iulie 2021, cate 2 puncte pentru tranzactii cu cardul de debit Platinum" ‏‏‎ ‎ @OrangeMoney, desi a fost lansata opțiunea "Mailbox" in aplicație, exista persoane abonate la newsletter si exista o pagina a produsului, aceasta schimbare nu a fost transmisa către clienți prin nici o metoda de comunicare. Recomandarea mea este sa comunicați aceasta schimbare către toți clienții Orange Money prin toate canalele posibile de comunicare, iar mai apoi sa aplicați noul regulament al promoției(ofertei) la o data ulterioară. Momentan pe site nu e definit cuvântul tranzacție in cadrul ofertei. Puteti adauga acest text in cadrul ofertei: "tranzactie = orice plata efectuata: - prin Apple Pay, Google Pay sau Orange Pay - cu smartwatch (prin Apple Pay, Fitbit Pay sau Garmin Pay) - cu card virtual sau fizic pe internet - card fizic la POS(comerciant) " sau sa creați un document denumit "Regulament alocare puncte TY pentru tranzacțiile Orange Money" in care sa acoperiți toate detaliile referitoare la aceasta oferta. Sunt dezamăgit de modul in care comunicați nu noi clienții si nu e prima data când simt acest sentiment.

Vio73
#StarMember
@jay, Poate fi util în situații precum cea pe care o spui, dar pentru mine e cam din ce în ce mai clar că încep să se taie prea mult din beneficii!

Razvan
#StarMember
Pe site, încă retragerile de numerar sunt premiate cu puncte thank you, deși în realitate nu mai este valabil acest lucru.

RafaHelper
#StarMember
UPDATE: Am facut o sesizare asa cum am menționat mai sus si am fost contactat astazi. Mi s-a promis ca se încearcă alocarea manuala a punctelor TY aferente tranzacțiilor efectuate pana la data de 07.07.2021 dar nu imi pot promite ca se va întâmpla acest lucru. O sa revin cu un alt update cand am un răspuns. Nu s-a menționat nimic despre faptul ca aceste schimbări nu au fost comunicate.

Vio73
#StarMember
Rămâne de văzut dacă va fi așa sau nu! Baftă!

VasT
Explorator entuziast
Nu e ok să procedezi in felul acesta cu clienții. Doar dacă vrei să îi ia concurența. Ar fi bine sa fim informați macar in Mailbox. E neplăcut să fii surprins cu chestii de genul acesta. Păcat, acum mai începe și aplicația să dea rateuri. Deci mergem pe unde sunt beneficiile mai mari. Nu dau nume dar există alternative. Dacă nu se revine cu punctele la varianta anterioară nici nu mă stimulează să rămân client Orange. Asta este: tai beneficii in timp ce alții le adaugă = pleacă clienții .

RafaHelper
#StarMember
In urma sesizări făcute echipa Orange Money nu a putut aloca acele puncte TY, dar am primit un bonus cash in cont echivalent cu acele puncte pierdute.

Razvan
#StarMember
Super, bravo ție!

Costi_14
Junior
Deci până la urmă ar trebui alocate puncte OTY și pentru retragerea de numerar de la ATM,nu? Tot la categoria tranzacții cu cardul intră. Sau?