anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange Money este un serviciu sigur?

Ascary
Campion certificat
Siguranță serviciul Orange Money
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Fiecare client are un cod IBAN atașat și poate încasa sau efectua transferuri în lei din sau către orice alt cont bancar din România, gratuit. În plus, utilizatorii pot să realizeze plata facturilor către 70 de companii din domenii precum telecomunicații, electricitate, gaz, apă, salubritate, asigurări și cosmetice.   Tranzacțiile se realizează simplu, rapid și în siguranță, indiferent de momentul zilei sau de locul în care se află utilizatorii. Aplicația Orange Money este disponibilă gratuit în App Store și în Play Store, iar deschiderea contului se realizează în magazinele Orange. Un avantaj pentru abonații Orange România este că își pot deschide contul direct din aplicație, în doar 3 pași, primind, de asemenea, 4 GB trafic de internet în cea mai extinsă rețea 4G din România. Mai multe detalii despre funcționalitățile aplicației Orange Money gasiti aici: https://www.google.com/amp/s/catalingradinariu.wordpress.com/2018/07/20/orange-money-capata-cod-iban/amp/

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Vio73
#StarMember
Este sigur. Totuși, ca orice serviciu bancar, prezintă ceva riscuri. Dar ce nu este riscant?

Ascary
Campion certificat
Din punctul meu de vedere este un serviciu sigur ținând cont de renumele companiei Orange care acoperă atâtea țări din lume. Cred că acest serviciu a fost înființat după îndelungi studii de piață și impact pe utilizatorul final. Eu folosesc permanent acest serviciu în toate formele posibile și absolut niciodată nu am întâmpinat probleme. Actualizarea contului este instantanee,transferurile bancare sunt rapide,exclus bineînțeles weekendurile.

Neaplicabil
Și eu cred

Vio73
#StarMember
Fiecare client are un cod IBAN atașat și poate încasa sau efectua transferuri în lei din sau către orice alt cont bancar din România, gratuit. În plus, utilizatorii pot să realizeze plata facturilor către 70 de companii din domenii precum telecomunicații, electricitate, gaz, apă, salubritate, asigurări și cosmetice.   Tranzacțiile se realizează simplu, rapid și în siguranță, indiferent de momentul zilei sau de locul în care se află utilizatorii. Aplicația Orange Money este disponibilă gratuit în App Store și în Play Store, iar deschiderea contului se realizează în magazinele Orange. Un avantaj pentru abonații Orange România este că își pot deschide contul direct din aplicație, în doar 3 pași, primind, de asemenea, 4 GB trafic de internet în cea mai extinsă rețea 4G din România. Mai multe detalii despre funcționalitățile aplicației Orange Money gasiti aici: https://www.google.com/amp/s/catalingradinariu.wordpress.com/2018/07/20/orange-money-capata-cod-iban/amp/

Razvan
#StarMember
Da, este foarte sigur, din moment ce au fost inrolate carduri bancare in cadrul Orange Money.

Jay
Campion certificat
Nu folosesc acest serviciu insa cred ca este la fel de sigur ca orice serviciu bancar.. având în vedere datele folosite, cu siguranta se face tot posibilul pt a evita surprizele neplăcute..

Vio73
#StarMember
Este la fel de sigur ca orice serviciu, nu numai bancar. Pot apărea uneori mici discrepanțe, dar să fim optimiști.

Miha_Z
#StarMember
Cu siguranta ca e un serviciu sigur, altfel n-ar mai fi folosit. 🙂

Vio73
#StarMember
Ca în orice activitate, există un risc asumat.

Razvan
#StarMember
Orange Money îndeplinește niște norme ale BNR privind Instituțiile Financiare Nebancare (IFN), altfel nu putea sa funcționeze.