anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

La cat timp dupa plata facturii la un furnizor prin Orange Money se vor aloca fonduriile ?

hdsi
Junior entuziast
Va salut, am achitat factura de energie Enel prin Orange Money deoarece aplicatia MyEnel nu mergea si factura era scadenta. Enel este un furnizor ce apare in aplicatia OrangeMoney, am bagat codul de bare si mi-a zis cat am de platit si am efectuat plata.
In cat timp se vor aloca fonduriile la Enel ? Este prima oara cand platesc alt furnizor inafara de Orange, de asta intreb, atunci apare factura achitata instant
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Platile spre furnizori externi, efectuate prin aplicatia Orange Money sunt inregistrate in timp real in sistemul nostru, insa timpul de procesare in sistemul furnizorului spre care s-a facut plata este specific fiecaruia. Acest lucru nu este in controlul Orange Money. Un termen curpinzator pentru procesarea acestor plati este de aproximativ 2 zile lucratoare. In situatia in care acest termen este depasit, dat fiind ca plata din aplicatia Orange Money este finalizata, este necesar sa contactati direct furnizorul pentru detalii.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

teacher_
#StarMember
Salut! Posibil sa dureze undeva până la 2-3 zile, dar fii liniștit, plata se va aloca, și eu mai plătesc utilități cu ajutorul aplicației Orange Money.

hdsi
Junior entuziast
Mersi de raspuns !

Vio73
#StarMember
Salutare! Mie cam in maxim 48 de ore mi se alocă, din câte am observat. Și îl folosesc din 2020. Baftă!

hdsi
Junior entuziast
Va salut. A durat 18 ore sa apara factura platita la Enel. Sunt multumit - voi folosii in continuare

Vio73
#StarMember
Super bine! Bravo! De multe ori am primit și eu confirmarea în aceeași zi sau a doua zi.

Salut! Platile spre furnizori externi, efectuate prin aplicatia Orange Money sunt inregistrate in timp real in sistemul nostru, insa timpul de procesare in sistemul furnizorului spre care s-a facut plata este specific fiecaruia. Acest lucru nu este in controlul Orange Money. Un termen curpinzator pentru procesarea acestor plati este de aproximativ 2 zile lucratoare. In situatia in care acest termen este depasit, dat fiind ca plata din aplicatia Orange Money este finalizata, este necesar sa contactati direct furnizorul pentru detalii.