anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

E necesar sa am internetul activ pentru a folosi Orange Money?

Miha_Z
#StarMember
Doresc sa folosesc serviciul Orange Money si nu mai am trafic de net. Pot folosi fara internet acest serviciu?
1 Soluţie acceptată‚

eda2k
Cunoscător
@MihaZ: Dacă faci plata prin NFC, nu e necesară conexiunea la internet - oricum vei primi SMS după efectuarea operațiunii Ai nevoie de internet dacă faci operațiuni de Alimentare, tranzacții online, etc., ca la orice altă aplicație mobilă a unei bănci.

Vizualizare soluţie în postul original

20 Răspunsuri 20

Ascary
Campion certificat
Da,ai nevoie de internet pentru actualizare și setări pe care vrei sa le faci.

Razvan
#StarMember
Da, oferă acces doar prin date mobile sau wireless.

Vio73
#StarMember
Trebuie internet, asta este.

Ascary
Campion certificat
Trafic nu consuma foarte mult aplicația My Orange,însă indubitabil fara o conexiune la internet,oricare ar fi ea,nu funcționează,in sensul că nu se actualizează astfel nu poți obține informațiile dorite. Totuși pentru situații urgențe se poate folosi pentru Cronos apel sau SMS gol la numărul 415 sau formând *115#. Pentru prepay poți accesa serviciul Info Credit prin apel la numerele scurte 333 sau *133#.Pentru facturi și alte informații,apel la Nr 300 serviciul cu clienții. Deci exista alte posibilități până revine netul 🙂

Vio73
#StarMember
E, se mai găsește un pic de trafic pentru aplicația respectivă.

Ascary
Campion certificat
Din păcate la internet nu exista un pic mai mult sau un pic mai puțin,el ori este ori nu este. Din fericire,puncte wireless gratuite sunt peste tot acum (sa nu uitam și magazinele Orange) așa că dacă am terminat traficul se găsește repede in alta parte. Pentru situații de urgență am explicat mai sus.

Vio73
#StarMember
Eu nu prea aș lua wireless de pe oriunde, dar fiecare cu alegerea lui. Mă refeream la faptul că, dacă nu mai ai net, și ai nevoie neapărat, ori activezi vreo extraopțiune, ori faci hotspot de pe alt telefon, etc. Se găsesc metode!

Ascary
Campion certificat
Referitor la punctele de wireless gratuite este obiectul altei discuții. Chiar ți-aș propune sa pui pe Comunitate o întrebare legată de aceasta tema și discutăm acolo.

Vio73
#StarMember
Voi face și asta, dar nu știu exact când!

Ascary
Campion certificat
Când poți,noi te așteptăm cu aceasta întrebare și-sau cu oricare dorești.

Miha_Z
#StarMember
Ma refeream cand fac plata, eventual cu mobilul, am nevoie de internet pentru a finaliza tranzactia, nu?

Miha_Z
#StarMember
Si in ce priveste folosirea wireless-ului, prefer sa-l folosesc doar acasa si nu in spatii publice pentru o siguranta mai buna!

Vio73
#StarMember
Da, este necesar să ai net pentru orice operațiune efectuată prin intermediul unor aplicații.

eda2k
Cunoscător
@MihaZ: Dacă faci plata prin NFC, nu e necesară conexiunea la internet - oricum vei primi SMS după efectuarea operațiunii Ai nevoie de internet dacă faci operațiuni de Alimentare, tranzacții online, etc., ca la orice altă aplicație mobilă a unei bănci.