anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ceva timp nu mai pot cumpara online chiar daca am fonduri suficiente. De ce?

Raresuc
Junior
Cand incerc sa cumpar ceva online imi da eroare sau cand depun bani intr-o aplicatie de pariuri imi spune ca nu am fonduri suficiente sau sa contactez banca eminenta, chiar daca eu am fonduri suficiente in cont. Inainte eu puteam sa fac plati online dar acum nu mai pot face nimic. Ajutor?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Salut! Îți da eroare tot timpul sau doar după ce faci si alte operațiuni în aceeași zi? Doar tu ai acces la acest cont? Întreb pentru ca eu setez din aplicația băncii niste limite foarte mici și ca număr de operațiuni si ca sume si daca le depășești nu mai poti plati... in plus am dezactivat plățile pe internet și activez doar cand trebuie sa achit ceva.. si, mi s-a întâmplat sa uit sa activez, drept urmare am primit eroare, sa mai încerc..

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Jay
Campion certificat
Salut! Îți da eroare tot timpul sau doar după ce faci si alte operațiuni în aceeași zi? Doar tu ai acces la acest cont? Întreb pentru ca eu setez din aplicația băncii niste limite foarte mici și ca număr de operațiuni si ca sume si daca le depășești nu mai poti plati... in plus am dezactivat plățile pe internet și activez doar cand trebuie sa achit ceva.. si, mi s-a întâmplat sa uit sa activez, drept urmare am primit eroare, sa mai încerc..

Raresuc
Junior
De cateva zile tot imi da eroare incontinuu cand incerc sa fac achit ceva, un joc sau sa depun bani intr-o anumita aplicatie. Acum cateva zile totul mergea ok. Si da, doar eu am acces la cont.

Jay
Campion certificat
Dacă ai cum, verifica ce limite ai setate la card, daca nu ai cum, poti afla intr-adevar doar de la banca emitenta.. Din ce am mai văzut în comunitate, poate fi o problema si cu site-urile pe care încerci sa plătești, daca ai avea posibilitatea sa folosesti alt card, ai putea sa-ti dai seama mai repede, daca problema este de la card sau de la site..

Raresuc
Junior
Am verificat limitele setate la card si am incercat pe mai multe site-uri si nu merge la nici unul si nici nu pot transfera bani prin paypal sau oricare transfer

FLo1
#StarMember
@Raresuc: daca nu e o problema de fonduri sau securitate/permitere tranzactie atunci poti clarifica problema cu emitentul cardului care posibil sa impuna restrictii implcite pe anumite tipuri de tranzactii, cum ar fi cele la jocuri de noroc. Cu siguranta pentru alte cheltuieli uzuale utilizarea cardului nu ridica probleme.

RafaHelper
#StarMember
Salut @Raresuc, ‏‏‎ ‎ De la ce banca ai cardul pe care vrei sa il folosesti?