anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cumparare Cryptomonede cu cardul Orange Money

Mi9
Junior
Salut.
Ce se intamnla cu cardul Orange Money, nu se mai poate folosi pentru cumpararea de cryptomonede? De azi dimineata tot incerc. am incercat in doua locuri diferite. Imi da ba declined by issuer ba tranzactie autorizata dar nu se intampla nimic.
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Salut din nou! Cu cardul Orange Money se pot cumpăra Cryptomonede. Colegii ne-au spus că cea mai intalnită problemă în eroarea pe care ne-ai descris-o este legată de atingerea limitelor lunare de tranzacționare. Recomandarea noastră este să verifici/ modifici aceste limite din aplicație, în secțiunea “Cardurile Mele/ Setări tranzacțiii și limite”. Te așteptăm cu feedback.

Vizualizare soluţie în postul original

19 Răspunsuri 19

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, Mi9. Ai încercat pe platforme pe care a mers în trecut?

Mi9
Junior
Da, nu functioneaza.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Am înțeles, îi întreb pe colegii mei și revin.

valentin_19
Junior
Salutare, Orange Money nu accepta aceste tranzactii in scopul evitarii spalarii banilor

Mi9
Junior
L-am folosit pana acum de cand am facut cardul. Daca de acum nu se mai poate le spun ADIO si ramaneti cu bine! Sunt si alte optiuni care nu au o gandire limitata.

valentin_19
Junior
Clar, sunt si alte optiuni, probabil ei au bagat de curând aceasta restrictie, incearca sa acri in aplicatie sau sa suni la 300 si sa ceri mai multe informatii despre subiect.

Mi9
Junior
Am incercat si azi, nu merge. Astept un raspuns oficial sa stiu ce fac in continuare.

Lucifer
Cunoscător
Salut, Scuza cu "nu acceptam astfel de tranzactii din cauza spalarii banilor" e o gluma buna. Cine are de spalat milioane, spala in continuare. Daca Orange Money la nivel oficial declara ca nu accepta astfel de tranzactii, atunci te invit sa mergi la concurenta. Spre exemplu Libra Internet Bank accepta tranzactii crypto. Sunt sigur ca mai sunt si alte institutii bancare care fac la fel. Succes!

Mi9
Junior
Am inteles Orange, si tacerea este un raspuns. Nu mai folosesc cardul vostru la nimic.

DanielaH
Moderator
Salut, Mi9! Nu te-am uitat. Am trimis întrebarea ta colegilor noștri și, pentru că sunt necesare mai multe verificări, ți-am trimis și un mesaj privat pe adresa de e-mail cu care te-ai înregistrat în Comunitate. Așteptăm răspunsul tău prin reply la acel e-mail. Mulțumim.

DanielaH
Moderator
Salut din nou! Cu cardul Orange Money se pot cumpăra Cryptomonede. Colegii ne-au spus că cea mai intalnită problemă în eroarea pe care ne-ai descris-o este legată de atingerea limitelor lunare de tranzacționare. Recomandarea noastră este să verifici/ modifici aceste limite din aplicație, în secțiunea “Cardurile Mele/ Setări tranzacțiii și limite”. Te așteptăm cu feedback.

Mi9
Junior
Multumesc pentru raspuns. Limitele internationale de suma si tranzactii sunt setate la maxim, 3000 lei si 9 tranzactii / luna, mi se pare prea putin. Poate fac 9 tranzactii de 30 de lei, apoi ce fac, ma uit la card? Din cauza asta nu am putut sa cumpar un produs de pe un magazin extern din cauza limitarii de 3000 lei o parte folositi deja. Noroc cu Revolut.

AnTT
Explorator
Salut! Pai ideea este ca le poti schimba singur din aplicatie, dupa cum iti doresti 😉

Mi9
Junior
Ideea este ca 3000 de lei si 9 tranzactii internationale sunt setarile maxime / luna.