anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cumpărături/ Plata Siteuri Internaționale cu Orange Money

Lajos-Zoltán
Începător
Bună ziua.
Doresc să cumpăr diferite lucruri de pe siteul Joom. Plata cu card Orange Money.
Am făcut pașii ceruți pe site mergănd pănă la capăt. Dau plată comandă, plată refuzată.
Menționez bani suficienți pe card.
Încercat și în altă zi, același răspuns.
Cu Orange Money nu se pot plăti comenzi de pe situri internationale?
Am setat în aplicație ce se cerea, am mers și la magazin unde am activat Orange Money , mi s-a spus că trebuie să funcționeze.
Tot nu pot plăti.
Ce este de făcut?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Am revenit cu răspunsul colegilor noștri. Site-ul Joom este asemănător celui de la AlliExpress. Cu cardul de la Orange Money, fiind VISA, se pot face plăți pe internet, pe orice site care acceptă carduri VISA. Dacă nu funcționează pe Joom, există posibilitatea ca site-ul respectiv să aibă o problemă.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut! Mai este un topic în comunitate despre Joom, unde poți vedea ce au discutat membrii comunității: https://comunitate.orange.ro/questions/2402700-plati-cardul-orange-money-produse-joom Le vom transmite informația colegilor și vom reveni.

DanielaH
Moderator
Am revenit cu răspunsul colegilor noștri. Site-ul Joom este asemănător celui de la AlliExpress. Cu cardul de la Orange Money, fiind VISA, se pot face plăți pe internet, pe orice site care acceptă carduri VISA. Dacă nu funcționează pe Joom, există posibilitatea ca site-ul respectiv să aibă o problemă.

Lajos-Zoltán
Începător
Mulțumesc pentru implicare. Am căutat prin topicuri,dacă găseam înainte nu mai deschideam unul. Mulțumesc pentru link, am citit și m-am lămurit. Au aceași problemă și alți. Deci Joom nu acceptă plata cu VISA încă. Partea pozitivă ORANGE MONY: Am primit 10% pentru plata facturi și o încărcare cartelă Orange. MULȚUMESC echipei Orenge O sugestie pentru o diversificare ORANGE MONY pe viitor: Găsești aplicaţia aici:https://pagoapp.page.link/RsvydBDEW5ivvTTq7 Pentru moment este mulțumitor.