anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum sa urmezi pașii de înregistrare orange money in cazul in care ai PFA ?

Bogdan777
Începător

Cum completezi corect secțiunea “care este ocupația ta actuala ?” ; “denumirea angajatorului “care este sursa veniturilor “ in cazul in care am pfa ? Mulțumesc ! 

1 Soluţie acceptată‚

In cazul tau, merge si antreprenor, ca ai o afacere.

Da, daca intra tot numele, treci denumirea PFA,

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

delfinas
#StarMember

Bogdan, bun venit in Comunitate!!!

PFA esti tu intr-o forma juridica. Ocupatia e ceea ce faci, esti expert, depanator, liber profesionist etc. Care e obiectul principal  pt care ti-ai deschis PFA? Sursa veniturilor: profesie liberala. Nu stiu care sunt optiunile, dar alegi ce e mai aproape de ceea ce faci.

Bine v-am găsit ! Mulțumesc pentru răspuns. 
pfa-ul este pentru frizerie. La denumirea angajatorului trec denumirea pfa-ului meu ? 

Am atasat ss cu variantele din aplicație. Mulțumesc pentru răbdare !

In cazul tau, merge si antreprenor, ca ai o afacere.

Da, daca intra tot numele, treci denumirea PFA,

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Bogdan,

Orange Money este un serviciu adresat exclusiv persoanelor fizice. Deci nu stiu daca poti sa-ti faci cont in calitate de PFA. Dar ar trebui sa poti sa faci cont in calitate de PF (deci tu ca angajat, nu tu ca angajator/firma). 

Cel mai bine, inainte sa te apuci de completat, da un telefon la Serviciul Clienti Orange Money (300, ramura 2), si intreaba concret.

Client Orange

Contul și-l face pe numele lui, "pe persoană fizică care este", doar că trebuie să aleagă ce funcție are și unde lucrează. Că e propriul lui șef și are un PFA, e un detaliu, nu-și face contul pe persoană juridică.