anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum alimentez contul Orange Money?

Miha_Z
#StarMember
Cum alimentez contul Orange Money si cat dureaza transferul?
1 Soluţie acceptată‚

Romeo_
Senior certificat

Contul Orange Money se poate alimenta prin una din variantele:

  • în aplicaţia Orange Money, în secţiunea Alimentare cont, utilizând orice card bancar pe care îl deţii. Banii sunt disponibili imediat. Poţi salva cardul în aplicaţie pentru alimentări viitoare rapide.
  • folosind website-ul Orange Money (https://www.orange.ro/money/trimite-bani-online/) utilizând orice card bancar deţii, iar banii vor fi disponibili imediat.
  • prin transfer în lei dintr-un cont bancar deschis la orice bancă/instituţie financiară din România către IBAN-ul asociat contului Orange Money. Banii vor fi disponibili în funcţie de orele de procesare comunicate de banca de unde a fost efectuat transferul.

 

Cu un card ce are bani / faci transferul imediat / uite jos am pus si poza / Sa te-ajute de indat’

 

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

Jay
Campion certificat
Pentru un transfer imediat poti folosi orice card bancar detii.. emis in UE sau GB sub sigla Visa sau Mastercard si sa aiba parola 3D Secure activă.

Romeo_
Senior certificat

Contul Orange Money se poate alimenta prin una din variantele:

  • în aplicaţia Orange Money, în secţiunea Alimentare cont, utilizând orice card bancar pe care îl deţii. Banii sunt disponibili imediat. Poţi salva cardul în aplicaţie pentru alimentări viitoare rapide.
  • folosind website-ul Orange Money (https://www.orange.ro/money/trimite-bani-online/) utilizând orice card bancar deţii, iar banii vor fi disponibili imediat.
  • prin transfer în lei dintr-un cont bancar deschis la orice bancă/instituţie financiară din România către IBAN-ul asociat contului Orange Money. Banii vor fi disponibili în funcţie de orele de procesare comunicate de banca de unde a fost efectuat transferul.

 

Cu un card ce are bani / faci transferul imediat / uite jos am pus si poza / Sa te-ajute de indat’

 

Vio73
#StarMember
Se poate alimenta folosind orice card bancar. Acesta poate fi salvat în aplicație.

Miha_Z
#StarMember
Ma refer la metode de alimentare card si durata procesarii lor.

Alex_G_
Cunoscător
în aplicaţie, în secţiunea Alimentare cont, utilizând orice card bancar pe care îl deţii. Banii sunt disponibili imediat. Poţi salva cardul în aplicaţie pentru alimentări viitoare rapide. folosind website-ul Orange Money utilizând orice card bancar deţii, iar banii vor fi disponibili imediat. prin transfer în lei dintr-un cont bancar deschis la orice bancă/instituţie financiară din România către IBAN-ul asociat contului Orange Money. Banii vor fi disponibili în funcţie de orele de procesare comunicate de banca de unde a fost efectuat transferul. Sursa: https://www.orange.ro/help/cum-alimentez-contul-orange-money-i-ct-dureaz-transferul-8048

Crossing_border
Începător
Poți cu un card bancar.

eda2k
Cunoscător
Salut, Contul Orange Money se poate alimenta în 3 moduri: - card bancar; - transfer IBAN; - depunere cash într-un Orange Shop. Succes !

mov
Începător
Buna ziua. Aceasta intrebare se adreseaza celor care au finalizat o incarcare a contului Orange. Prin card VISA am reusit, prin card Matercard nu am reusit. Banca emitenta a cardului mi-a confirmat ca nu este nicio problema legata de contul meu sau al cardului. Desi am vazut raspunsurile celorlalti, intrebarea mea este: De pe un card Mastercard ati reusit finalizarea operatiunii? La mine totul se intrerupe in momentul cand ar trebui sa-mi ceara pass code (sau cum s-o numi). Multumesc!

DanielaH
Moderator
@mov, ai reușit să finalizezi operațiunea de alimentare?

mov
Începător
Nu, din pacate. Inteleg ca e un serviciu care are nevoie de ”reglaje”, nu are cum sa fie perfect de la inceput, dar nu ma prind la cine e problema. BCR mi-a conformat ca nu am probleme. Poate fi aplicatia. La BCR nu ajunge tranzactia. Nu se vede in sistem nicio incercare de efectuare operatiune.

AnTT
Explorator
Functioneaza si cu carduri Mastercard si cu Visa