anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce este Orange Money?

Tinu8989
Junior
Ce este orange money?
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Salut.

Orange Money este un serviciu financiar digital, poți instala aplicația și să îți deschizi un cont și poți comanda și un card fizic, dacă dorești. Aici ai mai multe informații: https://www.orange.ro/money/ 

 

Am văzut că ai postat mai multe întrebări astăzi și unele există deja în comunitate. Pentru a evita duplicarea și ca să găsești rapid răspunsul tot ce trebuie să faci este să folosești bara de căutare. Dacă pe un subiect ai întrebări adiționale poți adăuga pe acele topicuri existente.

Aici poti citi mai multe informații despre comunitate și cum poți să îți găsești răspuns la întrebări sau cum să îi ajuți pe ceilalți membri: https://comunitate.orange.ro/pages/ghid

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Salut.

Orange Money este un serviciu financiar digital, poți instala aplicația și să îți deschizi un cont și poți comanda și un card fizic, dacă dorești. Aici ai mai multe informații: https://www.orange.ro/money/ 

 

Am văzut că ai postat mai multe întrebări astăzi și unele există deja în comunitate. Pentru a evita duplicarea și ca să găsești rapid răspunsul tot ce trebuie să faci este să folosești bara de căutare. Dacă pe un subiect ai întrebări adiționale poți adăuga pe acele topicuri existente.

Aici poti citi mai multe informații despre comunitate și cum poți să îți găsești răspuns la întrebări sau cum să îi ajuți pe ceilalți membri: https://comunitate.orange.ro/pages/ghid

Vio73
#StarMember
Este un serviciu financiar foarte bun, care deocamdată nu include taxe sau alte costuri pentru clienți, ci doar beneficii. Să sperăm că se vor păstra și pe viitor aceste beneficii și vor exista avantaje deosebite în continuare pentru clienți! Mai are și minusuri, dar în general, e un serviciu bun!

darvin
Junior entuziast
A fost un serviciu bun și va fi dacă se face repede un update sa remedieze probleme actuale.De la ultimul update numai probleme,deconectare,nu se poate vizualiza istoricul tranzacțiilor,nu se poate alimenta contul sau face un transfer decât cu insistente. Sper sa revină aplicația la normal sau mult mai buna sa putem continua împreuna.

Razvan
#StarMember
Tot ce ai enumerat mai sus, ca fiind probleme, la mine funcționează foarte bine.

darvin
Junior entuziast
Ma bucur atunci,înseamna ca este o problema la mine si se va remedia.

Ascary
Campion certificat
Fa o resetare a telefonului si nu-l mai ingreuna cu tot felul de aplicatii,probabil multe inutile. Instaleaza apoi aplicatia Orange Money si revino cu un feedback sa vedem ce se intampla. La fel ca Razvan,nici eu nu intampin nici un fel de problema cu aceasta aplicatie si o folosesc zilnic,pentru plati,transferuri sa alimentari.

darvin
Junior entuziast
Revin cu aceeasi problema a aplicatie.Am șters, am resetat,am facut orice posibil degeaba.Legat de aplicatii sa stii ca nu am nimic nefolositor sau inutil în telefon.Telefonul este destul de performant ca sa nu întâmpin probleme din cauza lui. Multumesc.

DanielaH
Moderator
@darvin, ne pare rău că ai probleme. Am făcut și eu acum niște probe - alimentare cont, transfer - și totul a funcționat și se poate vizualiza în istoric tranzacții. Ne poți spune mai în detaliu ce anume nu merge? Primești vreun mesaj de eroare?

darvin
Junior entuziast
Nu primesc mesaj eroare. Dar si daca vreau sa vad istoric tranzactii ma deconecteaza. Trebuie sa urmez apoi toti pasii sa ma conectez in aplicatie. S-a deschis sesizare de vineri dar nu s-a rezolvat nimic. De ce nu mi se sterge contul si apoi sa fac altul de la inceput, poate o fi o eroare pe cont?

DanielaH
Moderator
@darvin, dacă ai făcut sesizare și nu ai primit niciun răspuns, înseamnă că situația ta este încă în atenția colegilor noștri spre verificare. Îți recomandăm să aștepți soluționarea din partea lor și apoi să revii în Comunitate să ne spui cum s-a rezolvat.