anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce carduri bancare pot fi folosite la transferul de bani online prin Orange Money?

Miha_Z
#StarMember
Doresc sa fac un transfer de bani online prin Orange Money. Sunt restrictii la cardurile folosite?
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Poți folosi orice card pentru a transfera bani in contul Orange Money. Nu sunt restricții. Cineva a avut o problema cu un card Revolut dar nu din cauza Orange Money ci fiindcă posesorul de Revolut făcea plati topul dese iar Revolut s-a sesizat de mișcare și a refuzat plata către Orange Money.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Jay
Campion certificat
Nu stiu daca am inteles intrebarea.. ca sa poti face transfer prin Orange Money trebuie sa ai un card de debit Orange Money..

Miha_Z
#StarMember
Daca vreau de exemplu sa transfer o suma de bani din cardul de salariu catre Orange Money as putea intampina dificultati?

Jay
Campion certificat
Ar trebui să meargă sa faci transfer dintr-un cont deschis la orice instituție financiară din România către IBAN-ul asociat contului OM sau folosind orice card bancar..

Ascary
Campion certificat
Poți folosi orice card pentru a transfera bani in contul Orange Money. Nu sunt restricții. Cineva a avut o problema cu un card Revolut dar nu din cauza Orange Money ci fiindcă posesorul de Revolut făcea plati topul dese iar Revolut s-a sesizat de mișcare și a refuzat plata către Orange Money.

Ascary
Campion certificat
Jay,aplicația furnizează automat un card virtual in momentul in care o activezi. Poți folosi acest card pentru toate plățile online sau fizice. Pentru retrageri de numerar poți solicită un card fizic gratuit care are același număr că și cardul virtual.

Miha_Z
#StarMember
Daca cardul meu este American Express il pot folosi?

Vio73
#StarMember
Se poate folosi card bancar de la orice bancă.

Laura_cio
Senior
Poti sa faci transferul dintr-un card bancar in cel Orange Money. Vei introduce codul IBAN. Nu ar trebui sa existe probleme.