anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cat dureaza un transfer dintr-un cont de la BT in contul Orange Money?

AndreIonut28
Junior
Salut. Cat dureaza un transfer dintr-un cont de la BT in contul Orange Money? Prin IBAN.
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Prin transfer pe IBAN dureaza mai mult (in general, 1-2 zile lucratoare). Daca e contul tau, si vrei sa-ti transferi dintr-un cont intr-altul, cel mai simplu adaugi cardul ca optiune de Alimentare. In felul asta, banii ajung instant.
Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember
Salutare! Nu poate să dureze foarte mult, adică maxim 1-2 zile lucrătoare. Dacă din Orange Money într-un cont IBAN durează maxim o zi, nici invers nu văd de ce ar dura mai mult. Detalii ai aici: https://www.orange.ro/help/cat-dureaza-ca-banii-sa-ajunga-in-contul-orange-money-9128 Au fost cazuri când a durat mai mult, dar când a fost la mijloc și un weekend. Baftă!

Viocat
Senior certificat
Daca transferul se face pana in ora 11 sau 12 in aceeasi zi, altfel in urmatoarea zi lucratoare

Jay
Campion certificat
Salut! Acest lucru depinde si de banca platitoare, eu stiu de transferuri care se fac in cateva ore si nu sunt legate de OM , iar transferul pe care eu il fac din Unicredit in contul OM, intra in 1 ora si jumatate.. exceptie, situatiile cand au fost probleme cu aplicatia OM.. oricum vorbim de ore.. 2 zile lucratoare chiar nu cred, 1 zi lucrătoare, adica de azi pe maine, daca faci transferul dupa-amiaza cum spune @Viocat.. De curand, pentru ca am fost nevoita, am incercat si varianta care intra instant, folosind un alt card, ca si cum as face o plata pe internet.. doar in weekend, pentru ca transferurile nu merg, si a fost ok.. insa eu prefer varianta transfer, astfel ca alimentarea instant este planul de rezerva.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Prin transfer pe IBAN dureaza mai mult (in general, 1-2 zile lucratoare). Daca e contul tau, si vrei sa-ti transferi dintr-un cont intr-altul, cel mai simplu adaugi cardul ca optiune de Alimentare. In felul asta, banii ajung instant.
Client Orange

Viocat
Senior certificat
Cat costa la bt un transfer, care e comisionul?

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
5 lei, daca nu ma insel.
Client Orange