anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Care este suma maximă pe care o pot deține în contul Orange Money?

Ascary
Campion certificat
De când mi-am activat contul Orange Money acum doua luni am rulat in jur de 10.000 de lei prin el. Mă interesează dacă există vreo limita de supa depusă în contul Orange Money.
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Limitele de tranzacționare prin intermediul cardului de debit emis de Orange Money sunt următoarele: tranzacții de plată la POS: 100.000 Lei/zi si 50 tranzacții/zi; 100.000 Lei/lună și 200 tranzacții/lună; tranzacții de plată pe Internet: pentru Visa Classic: 45.000 Lei/zi și 20 tranzacții/zi; 60.000 Lei/lună și 50 tranzacții/lună; pentru Visa Platinum: 100.000 Lei/zi și 20 tranzacții/zi; 100.000 Lei/lună și 50 tranzacții/lună. retrageri de numerar la ATM: 20.000 Lei/zi și 20 tranzacții/zi; 60.000 Lei/lună și 50 tranzacții/lună. Dacă dorești să le modifici, poți seta oricând valori mai mici de tranzacționare direct din aplicația mobilă Orange Money. Pentru mai multe detalii acceseaza si https://www.orange.ro/money/card-debit

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Miha_Z
#StarMember
Limitele de tranzacționare prin intermediul cardului de debit emis de Orange Money sunt următoarele: tranzacții de plată la POS: 100.000 Lei/zi si 50 tranzacții/zi; 100.000 Lei/lună și 200 tranzacții/lună; tranzacții de plată pe Internet: pentru Visa Classic: 45.000 Lei/zi și 20 tranzacții/zi; 60.000 Lei/lună și 50 tranzacții/lună; pentru Visa Platinum: 100.000 Lei/zi și 20 tranzacții/zi; 100.000 Lei/lună și 50 tranzacții/lună. retrageri de numerar la ATM: 20.000 Lei/zi și 20 tranzacții/zi; 60.000 Lei/lună și 50 tranzacții/lună. Dacă dorești să le modifici, poți seta oricând valori mai mici de tranzacționare direct din aplicația mobilă Orange Money. Pentru mai multe detalii acceseaza si https://www.orange.ro/money/card-debit

Vio73
#StarMember
Interesant, asta chiar nu știam.

Razvan
#StarMember
Probabil ca sunt limitele maxime prevazute de legislația actuala în vigoare.

Vio73
#StarMember
Probabil. Dar oricum este tare. Mi s-ar părea și mai tare dacă ar da și împrumuturi.

Ascary
Campion certificat
Mulțumesc pentru răspunsuri.

eda2k
Cunoscător
Salut, Ce știu, este că nu poți alimenta contul Orange Money cu mai mult de cca. 1000-1500 lei / tranzație.

Romeo_
Senior certificat
Poate fi folosit ca si card pentru economisire?

Vio73
#StarMember
Eu unul nu am auzit de așa ceva.