anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Când am vreo șansă să-mi bage banii

Cezar
Junior
De 3 luni de zile mă duc cu vorba, când sun la 300 îmi spun să mă duc la un Orange Shop. Întrebarea mea este simpla, fratele meu mi-a plătit factura în avans pentru că el nu putea să se ducă în fiecare lună să plătească factura și total cumulat s-au strâns 2750 lei. Banii ăștia trebuie să mi transfere pe cardul Orange mony
8 Răspunsuri 8

Cezar
Junior
Când îmi bagă și mie banii, cred ca am depus 4 cereri pentru transferul banilor

Cezar
Junior
Mi-a trimis un prieten un mesaj în care îmi spunea că banii trebuie să intre după 30 de zile. Eu vă întreb unde sunt alea 30 de zile când au trecut 90 de zile

Cezar
Junior
Va rog sa ma ajuți cu un răspuns că eu nu mai am încredere în ăștia de la Orange România

Razvan
#StarMember
Scrie lui Orange helper, de pe Softpedia, poate te vor ajuta sa se rezolve situația mai repede.

teacher_
#StarMember
Daca ți-a plătit factura in avans, nu prea ai cum sa recuperezi banii, daca au intrat în contul Orange. O să îți apară factura de abonament pe minus câteva luni. Nu cred că se pot transforma banii in plus de pe factura in Orange Money. Detalii ai aici https://www.orange.ro/money/trimite-bani-online/

teacher_
#StarMember
Totuși, probabil ar fi mai bine sa mergi la un Orange Shop sau Store. Când e vorba de bani multi, intervin unele probleme sensibile, care nu pot fi rezolvate tot timpul pe loc.

Vio73
#StarMember
Du-te atunci la Shop și încearcă să rezolvi. Dacă nu, eventual le scrii la serviciul,clienti@orange.ro și nu ai cum să nu rezolvi. Acolo te identifică după codul de abonat, CNP, etc.Succes!

DanielaH
Moderator
@Cezar, pentru că această situație este dezbătută deja într-un al topic deschis de tine, îl vom închide pe acesta aici. Te rugăm să revii la întrebarea inițiala (https://comunitate.orange.ro/questions/2036543-platit-fratele-factura-2754-lei-minus) și să ne oferi mai multe detalii acolo. Ai depus o cerere pentru transferul banilor în contul Orange Money? Unde ai depus această cerere?