anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Aplicația Orange Money din AppGalery Huawei nu este disponibila

Firefly
Cunoscător
Am vrut sa imi descarc aplicația Orange Money din AppGalery Huawei si surpriza, nu este disponibila încă. Cei care aveti Huawei fara Google cum va gestionati contul Orange Money?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
@Firefly Fie descarci aplicatie dintr-un magazin alternativ, fie rogi pe cineva care are deja instalata aplicatia pe un Huawei sa efectueze un back-up al aplicatiei si sa-ti trimita acel apk pe care ulterior sa-l poti instala. Trebuie doar sa setezi telefnul sa accepte instalarea de aplicatii din surse necunoscute. @Cristi13 Indiferent ce metoda de instalare alegi pentru a avea pachetul Google pe un Huawei, telefonul NU VA BENEFICIA DE CERTIFICAREA GOOGLE. Prin urmare foarte multe aplicatii sensibile care solicita certificatele de securitate Google, nu vor functiona sau vor functiona cu sincope. @ALL Acum intelegeti de ce Orange Money este o gluma proasta din partea retelei numarul 1? Pentru nu-ti ofera acces si la o versiune web, accesibila din browser, indiferent de sistemul de operare utilizat. Asa cum au toate platformele de banking adevarate si care isi respecta clientii.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Anonim
Neaplicabil
Este plin Youtube-ul de workaround-uri pentru a instala suita Google pe terminale noi Huawei. Momentan, este singura varianta pentru Orange Money.

FaraUnID
Campion certificat
@Firefly Fie descarci aplicatie dintr-un magazin alternativ, fie rogi pe cineva care are deja instalata aplicatia pe un Huawei sa efectueze un back-up al aplicatiei si sa-ti trimita acel apk pe care ulterior sa-l poti instala. Trebuie doar sa setezi telefnul sa accepte instalarea de aplicatii din surse necunoscute. @Cristi13 Indiferent ce metoda de instalare alegi pentru a avea pachetul Google pe un Huawei, telefonul NU VA BENEFICIA DE CERTIFICAREA GOOGLE. Prin urmare foarte multe aplicatii sensibile care solicita certificatele de securitate Google, nu vor functiona sau vor functiona cu sincope. @ALL Acum intelegeti de ce Orange Money este o gluma proasta din partea retelei numarul 1? Pentru nu-ti ofera acces si la o versiune web, accesibila din browser, indiferent de sistemul de operare utilizat. Asa cum au toate platformele de banking adevarate si care isi respecta clientii.

Firefly
Cunoscător
@FaraUnID Multumesc, am sa incerc sa iau aplicatia pe telefonul sotului si sa facem back-up, sa vedem daca merge. Magazin alternativ? Care ar fi acesta? Referitor la partea web, cred si eu ca arfi o implementare buna din partea Orange.

Anonim
Neaplicabil
De fapt, asta arată cât au pierdut cei de la Huawei din cauza lipsei serviciilor Google pe cele mai noi device-uri.

FaraUnID
Campion certificat
APKPure este magazinul alternativ preferat de posesorii de Huawei fara GMS. De asemena, functia Petal Search sau MoreApps (asta din urma dezvoltata de comunitatea locala Huawei Romania) te pot ajuta sa gasesti unele aplicatii care nu se regasesc in Huawei AppGallery.

Firefly
Cunoscător
Multumesc, nu stiam de existenta lor, poate ma vor ajuta cu unele aplicatii.

Razvan
#StarMember
Orange Money nu mai funcționează pe Huawei fără GMS, nu te poți loga în aplicație, de la ultimele update-uri.

Vio73
#StarMember
Asta este o mare problemă, pentru care nu am mai ales nici eu Huawei!