anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] [Rezolvat] Nu am primit 10% pentru plata facturii in luna iulie

Eluta
Junior entuziast
Nu am primit cei 10% pentru plata facturii pt luna iunie .. se mai primesc?
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
No problem Eluta,se mai intampla. :) Deci nu uita, depui lunar in cont 500 de lei (pe care ii poti retrage ulterior) si faci minim doua plati prin aplicatia Orange Money, cu cardul sau telefonul in magazinele fizice (la comercianti) si/ sau pe internet, ca sa poti primi cei 10% inapoi la plata facturii Orange prin Orange Money. Toate cele bune.

Vizualizare soluţie în postul original

37 Răspunsuri 37

Eluta
Junior entuziast
Nu am primit nimic ... în luna august am depus si mai multi bani pe card am facut si plati la comercianți... facturi ... în fine ...

FLo1
#StarMember
@Eluta: Pentru luna august discutam in... septembrie. Pana atunci incearca printr-una din variantele de contact sa lamuresti cu Orange aceasta intarziere (sau cauza pentru care nu s-a facut plata). Altfel ramane uitata / si pe veci ingropata. Modul de actionare iti apartine. Eu zic sa mai insisti, pentru ca daca trebuie sa primesti atunci vei primi.

Eluta
Junior entuziast
Da ... am vorbit sunt eligibile si banii ii primesc după 10 zile lucrătoare... dacă nu primesc banii sa revin si promoția tine pana la sfarsitul lunii septembrie si sigur se va prelungi

FLo1
#StarMember
@Eluta: Excelent. Atunci revino pe topic daca depaseste termenul prea mult si informeaza-ne si pe noi de statusul problemei, dar in special pe cei de la Serv Clienti ai Orange.

Vio73
#StarMember
@Eluta, Ce ți-au zis, nu poți primi și pentru lunile anterioare dacă ai fost eligibilă?

Eluta
Junior entuziast
Eu în iunie mi am facut cardul si abia în iulie am depus banii am platit facturi etc. După cele 10 zile lucrătoare trebuie sa primesc banii aferente lunii iulie Am sa va tin la curent

FLo1
#StarMember
@Eluta: ai si explicatia. Nu aveai pentru bani depusi in iulie sa primesti discoutul pentru iunie. Deci esti in grafic.

Vio73
#StarMember
Așteptăm cu interes să revii cu informații!

Eluta
Junior entuziast
Imi cer scuze am gresit ... este vorba de luna iulie

Ascary
Campion certificat
No problem Eluta,se mai intampla. :) Deci nu uita, depui lunar in cont 500 de lei (pe care ii poti retrage ulterior) si faci minim doua plati prin aplicatia Orange Money, cu cardul sau telefonul in magazinele fizice (la comercianti) si/ sau pe internet, ca sa poti primi cei 10% inapoi la plata facturii Orange prin Orange Money. Toate cele bune.

Vio73
#StarMember
Atunci e clară treaba. Cu siguranță va fi bine data viitoare! Succes!

Eluta
Junior entuziast
Multumesc ... comunitatea orange ...

AnTT
Explorator
Cel mai simplu poti vedea mecanismul la https://www.orange.ro/money/oferte/#10inapoi : "Primești 10% din valoarea facturilor Orange sau a reîncărcărilor Orange PrePay (în limita a 40 lei/lună), prin aplicația Orange Money (meniul ‘Plată furnizori’ sau ‘Reîncarcare Prepay’), dacă efectuezi în fiecare lună calendaristică: - minim 2 plăți cu cardul Orange Money (la comercianți sau pe internet) și - ai alimentări ale contului de minim 500 lei în luna respectivă Suma se primește inapoi în cont în primele 10 zile lucrătoare din următoarea lună calendaristică." Succes!

Eluta
Junior entuziast
Revin cu raspunsul la intrebarea mea ... cand primesc cei 10% ... Pt. ca au trecut cele 10 zile lucrătoare astăzi.. am sunat la 300 și am vorbit cu dra Oana ... care mi-a comunicat ca am primit cei 10% aferenți lunii iulie De la ea am inteles ca de fapt cei 10% au legatura cu cat de mare este factura sau cat de mult încarci prin PrePry Eu am un abonament de 16 euro adică vreo 80 lei/luna si pt luna iulie mi au dat 8 lei care a doua zi i-am primit înapoi Tot ea mi-a sugerat că dacă vreau sa beneficiez de o valoare mai mare pot plati facturile prietenilor sau rudelor si sa fac încărcări Pre Pat la greu

FLo1
#StarMember
@Eluta: Cu cat mai mult il folosesti / Cu atat mai mult ai sa primesti. Bravo si spor la folosit cardul OM.