anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Când vom putea încărca numerele Telekom din aplicația mobilă my orange?

Mădălin
Cunoscător certificat

Salut!

Având în vedere legătura Orange - Telekom când vom putea încărca numerele Telekom din aplicația mobilă my orange direct cu minute sau credit. Din care știu pe Telekom e foarte greu sa activezi o opțiune.

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Madalin,

Orange a cumparat partea de servicii fixe de la Telekom. Singura exceptie fiind pachetele cu servicii de internet, TV si voce, caz in care a fost achizitionata si partea de voce. Altfel, partea de servicii de voce a ramas la Telekom Mobile.

De asemenea, toate acele numere preluate de la Telekom sunt abonamente. Deci, nu se pune problema de reincarcare.

Ca sa-ti raspund la intrebare: pana cand nu vor achizitiona si serviciile mobile de la Telekom (presupunand ca se va face vreodata achizitia asta), asta insemnand si serviciile prepay impreuna cu utilizatorii lor (asta daca nu cumva se porteaza in masa inainte de achizitie), nu cred ca se vor putea face reincarcari (de niciun fel) catre numere de prepay Telekom…din My Orange. 🙂

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Madalin,

Orange a cumparat partea de servicii fixe de la Telekom. Singura exceptie fiind pachetele cu servicii de internet, TV si voce, caz in care a fost achizitionata si partea de voce. Altfel, partea de servicii de voce a ramas la Telekom Mobile.

De asemenea, toate acele numere preluate de la Telekom sunt abonamente. Deci, nu se pune problema de reincarcare.

Ca sa-ti raspund la intrebare: pana cand nu vor achizitiona si serviciile mobile de la Telekom (presupunand ca se va face vreodata achizitia asta), asta insemnand si serviciile prepay impreuna cu utilizatorii lor (asta daca nu cumva se porteaza in masa inainte de achizitie), nu cred ca se vor putea face reincarcari (de niciun fel) catre numere de prepay Telekom…din My Orange. 🙂

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu poți face reincărcare din My Orange pentru Telekom Mobile prepay. Orange a cumpărat doar partea de servicii fixe și abonamentele mobile existente pe conturile Magenta. Poate te referi la reîncărcarea din abonamentele OROC pe prepay, care nu cred că se poate realiza, fiind încă entități diferite ( ORO și OROC).

Baftă!

Pololică
#StarMember

Pe scurt, niciodata! Telekom Mobile este companie separata si concurenta Orange. Ce a ajuns la Orange Romania Comunications au fost pachetele fix+mobil (si doar abonamente). Nu exista serciviu de prepaid la OROC (Orange Romania Comunications) si, din cate stiu, nici posibilitatea portarii unei cartele catre ei.