anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange România Comunications oferă acces 5G pe telefoane 4G :)

Razvan
#StarMember
Frunzarind un pic noua oferta Orange România Comunications mi-a atras atenția următorul pasaj:
Extras din Oferta de internet mobil Orange România Comunications.
<< Pentru a avea acces la tehnologia 5G (viteza maxima estimata de descarcare de 150 Mbps si de
incarcare de 50 Mbps ) este necesara detinerea unui serviciu 4G activ, a unei cartele SIM dedicata 4G si a unui telefon compatibil 4G. >>
Acces la 5G va fi oferit din octombrie 2022.
Oare ce telefoane 4G vor avea acces la rețeaua 5G a Orange România Comunications?
Orange assistant poate ne va lămuri, dacă dorește și poate vor corecta și broșura cu oferta.
1 Soluţie acceptată‚

@Razvan, multumim mult pentru mesaj si ne cerem scuze pentru intarzierea raspunsului.
Colegii de la Orange Romania Communications au verificat si a fost o greseala de scriere. Pentru a avea acces la tehnologia 5G este necesara detinerea unui serviciu 5G activ, a unei cartele SIM dedicate 5G si a unui telefon compatibil 5G.

Textul a fost corectat si postat aici https://media.orange.ro/images/docs/Legal_docs/Oferta_com... .

 

@Trixen, in postarea lui Razvan este vorba despre oferta Orange Romania Communications.

Noi ne-am interesat din nou si despre accesul 5G pentru clientii YOXO si Orange Prepay si luam in considerare dezvoltarile necesare. Vom reveni cu noutati pe paginile de socializare si site-ul http://www.orange.ro.

 

Ne pare rau pentru confuzie si multumim inca o data pentru sesizare.

Vizualizare soluţie în postul original

15 Răspunsuri 15

Vio73
#StarMember
Foarte tare, dar de așa ceva n-am mai auzit! Poate că e undeva o greșeală, ceva!

Trixen_old
Cunoscător
Hai sa nu fim carcotasi :) Daca punem: "erata - telefon compatibil 5G" atunci are sens. Ai acum un abonament 4G? Atunci vei avea 5G incepand din octombrie, daca telefonul tau suporta. Daca nu, nu se schimba nimic. Iar surpriza este una placuta. Nu ma supar sa am 5G, dar nu as plati in plus la abonament pentru asta. Iar prin faptul ca nu specifica "abonament cu 4G activ", eu inteleg ca si PrePay si Yoxo vor avea acces la 5G. O confirmare a cuiva avizat promit sa nu ma supere.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
5G pe prepaid ar fi misto intr-adevar. Daaar...fara acoperire, tot degeaba. Mai e mult de lucru la 5G. Si intrucat pare sa se treaca de la o generatie la alta fara sa se perfectioneze, o sa asteptam mult pana cand vom avea acoperire 5G "nationala", si chiar si atunci, ma astept sa fie in continuare zone fara semnal, sau cu semnal foarte slab. Dar cine stie? Mi-ar placea sa gresesc si sa fie 5G peste tot.
Client Orange

Jay
Campion certificat
Eu am observat pe telefonul secundar ca apare din când în când 5G... telefonul este compatibil insa abonamentul nu oferă acces.. doar ca nu sunt pe ORC..

Razvan
#StarMember
Toate abonamentele oferă acces 5G toată luna aprilie.

Viocat
Senior certificat
Da 5g, dar cand 2Mb/s se considera in parametri( asa cum am auzit destui clienti in comunitate ) mai asteptam detalii.

@Razvan, multumim mult pentru mesaj si ne cerem scuze pentru intarzierea raspunsului.
Colegii de la Orange Romania Communications au verificat si a fost o greseala de scriere. Pentru a avea acces la tehnologia 5G este necesara detinerea unui serviciu 5G activ, a unei cartele SIM dedicate 5G si a unui telefon compatibil 5G.

Textul a fost corectat si postat aici https://media.orange.ro/images/docs/Legal_docs/Oferta_com... .

 

@Trixen, in postarea lui Razvan este vorba despre oferta Orange Romania Communications.

Noi ne-am interesat din nou si despre accesul 5G pentru clientii YOXO si Orange Prepay si luam in considerare dezvoltarile necesare. Vom reveni cu noutati pe paginile de socializare si site-ul http://www.orange.ro.

 

Ne pare rau pentru confuzie si multumim inca o data pentru sesizare.

Ce îndeamnă cartele SIM dedicate 5G ?

Tvp
Junior entuziast

Sunt abonat OROC , migrat din Telekom pe Orange , am trecut de curând la un abonament cu internet 5G .Nu a funcționat niciodată 5G pe acest sim . Cu sim de Orange România funcționează fără probleme . Am tichet deschis , nu a rezolvat nimeni nimic până acum . Care ar fi soluția ?

Din păcate nici acum Dec. 2023 ,OROC nu oferă 5G abonaților, abonați băgați cu japca pe OROC . Am cerut portare la Orange și am ajuns la Telekom .

Tvp
Junior entuziast

OROC nu are rețea Mobila. Are doar rețea fixa .

 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

OROC are retea mobila. Foloseste infrastructura Orange Romania SA pentru a furniza servicii mobile.

Client Orange

Salut! Să știi că eu am Huawei P30 Pro.... Și zilele trecute am prins în Cluj viteza de 145-150 Mbps pe descărcare și 50 pe încărcare, când teoretic telefonul meu are doar 4G+....

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Cam alea sunt vitezele de 4G+. 😄

Client Orange