anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

IPv6 pentru clientii Orange Fix preluati Telekom

ed25519
Junior
Pentru clientii Orange Fix preluati de la Telekom, abonati prin tehnologia FTTH (fiber to the home), exista conectivitate IPv6? In cazil in care raspunsul la prima intrebare este afirmativ, pentru un dispozitiv (router/ont) HG8247H, care sunt setarile ce trebuie introduse la IPv6?
- IPv6 Address: ?
- Method of obtaining prefixes: ?
- Delegated WAN: ?
- Child Prefix Mask: ?
- MTU: ?
- DNS Source on the LAN side:?
- Resource Allocation mode: ?
- Address/Prefix Assignment mode: DHCPv6 sau SLAAC?
- Other information assignment mode: DHCPv6 sau SLAAC?
- ULA Mode: ?
De asemenea, exista optiunea de prefix IPv6 static?
1 Soluţie acceptată‚

Salut, ed25519 Am verificat aceasta informatie pentru tine. Din pacate, in prezent, pentru clientii Orange Romania Communications, IPv6 nu este disponibil nici pentru IP dinamic, nici pentru IP static. Suntem aici, daca ajutorul nostru iti va mai fi necesar.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

DanielaH
Moderator
Salut, ed25519! Bun venit în Comunitatea Orange! Vom întreba colegii și revenim cu un răspuns.

Salut, ed25519 Am verificat aceasta informatie pentru tine. Din pacate, in prezent, pentru clientii Orange Romania Communications, IPv6 nu este disponibil nici pentru IP dinamic, nici pentru IP static. Suntem aici, daca ajutorul nostru iti va mai fi necesar.

ed25519
Junior
Va multumesc pentru raspuns, ma gandeam eu ca acesta este cazul, ca daca era disponibil il lua routerul automat si probabil doar trebuia sa-l solicit ca si static din My Account. Multumesc.